tabnakostan

انتصاب نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد / توصیه های رهبری به حجت الاسلام حسینی
حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام سیدنصیر حسینی را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام‌جمعه یاسوج منصوب کردند.
آقای رییس جمهور ! ما دیگر منتظر سفر شما به ایلام  نیستیم!
در حالیکه در آخرین اطلاع رسانی قرار بود آقای روحانی همین چهارشنبه (امروز) به استان ایلام سفر کند ،اما بدلایلی این سفر لغو شد ،این درحالیست که دوهفته پیش آخرین هماهنگی ها وجلسات کارشناسی برای سفر رییس جمهور به استان ایلام صورت گرفته وهمه چیز مهیای این سفر رییس دولت بود.
وقتی برای اولین بار عذرخواهی جای توجیهات و پاس کاری مسئولان را گرفت/ عذرخواهی به سبک مدیران ژاپنی، الگویی که سپاه پیاده کرد
همواره در ایران شاهد حوادث کوچک و بزرگ بسیاری هستیم که با درجات کم تا عمیق از بحران رخ می دهد حوادثی که عمدتا با تصمیمات غلط مسبب آن بوده است و به نوعی شهروندان را موش ازمایشگاهی قرار می دهند اما دریغ از یک عذرخواهی و بیشتر آنچه مردم را داغدار حوادث می کرد توجیهات و پاس کاری مسئولان بود مثل اتفاق گران شدن بنزین اما آنچه در حادثه جان باختن بیش از یکصد نفر در خطای انسانی انفجار هواپیما جای تامل و البته تقدیر داشت و نمی توان به ساده از آن گذشت پذیرفتن خطای انسانی و از همه مهمتر عذرخواهی رسمی از مردم از سوی سپاه بود و این حرکت شایسته باید به یک الگوی پایدار برای تمامی مسئولان و از جمله ریاست جمهوری در بیاید.
لزوم ورود مدعی العموم وبرخورد قانونی با افراد آتش به اختیار / مسئولان تنش های قبل از تبلیغات انتخابات را کنترل کنند
باتوجه در پیش بودن تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی وسیگنال های گردانندگان وعقبه های این کانال های تلگرامی بیانگر این است که شکل گیری جوی بسیار مسموم  وپر از افترا دور از ذهن نخواهد بود وامیدوارم مسئولان امنیتی ، شورای تامین حوزه انتخابیه ، دادستان به عنوان مدعی العوم وارد میدان شده وبرابر قانون با کسانی که قصد تخریب و تحریک افکار عمومی دارند برخورد نمایند.
در گفت و گو با جعفرزاده ایمن آبادی؛
چرا با وجود عملکرد ضعیف صدا‌وسیما, اغلب مشاوران رسانه‌ای مسئولان در رده‌های بالای کشور از بین این افراد انتخاب می‌شوند!؟
وی ادامه داد: اما اشکال کار این است که دوستان ما در صداوسیما یک‌سویه تربیت می‌شوند و تصور می‌کنند آن چیزی که می‌گویند خیلی درست بوده و در جامعه اثرگذار است. اگر الان سایت‌های خارجی همچون یوتیوب را نگاه کنید، خواهید دید که از یک خبر چقدر بازدید به عمل می‌آید. این موضوع نشان می‌دهد که صداوسیما علاوه بر اینکه نتوانسته درگیری‌های خودش را کاهش دهد، در تربیت کارشناسان خبره‌ای که بتوانند در این اوضاع؛ جامعه‌شناس و تحلیل‌گرهای خوبی باشند نیز موفق نبوده است.
یادداشت؛دکتر امیر ساعدی دریان
طلیعه امت گرایی
شهادت حاج قاسم را می توان از منظرهای بسیاری تحلیل نمود و ابعاد مختلف آن را طرح کرد. مثلا تقابل های استراتژیک ایران و آمریکا، رابطه اعراب و ایران بعد از حمله ایران به آمریکا، انسجام ملی در تشییع پیکر بی نظیر آن شهید و...
سخنوری از نوع تهدید در رسانه ملی / خانم مجری !زندگی سلحشورانه را شهدا تدوین کردند نه شماوهمفکرانت !
خوب است مجری رسانه ملی و حامیان آن به این نکته توجه کنند که می تواند رفاه ومدل زندگی را در ایران  را همانند هماجایی که مدنظر آنها است که مردم بروند ، در کشور عملیاتی کنند ،چرا که مردم سالهاست سلحشورانه زندگی می کنند واین سحلشوری را در عمل پایبند هستد واگر نبودند  اینچنین در مراسم سپهبد شهید سلیمانی مشارکت نمی کردند وسلحشورانه از جان خود مایه نمی گذاشتند برای اعتقاد به نظام وآرمانهای انقلاب که بر گرفته از راه ورسم شهدا است ! به راستی این زندگی  زندگی سلحشورانه نیست ؟
مازندران حدود 130 هزار بازنشسته دارد
شرایط نامناسب بازنشستگان مازندران
کشور عزیزمان بخاطر تحریمات ناجوانمردانه آمریکا در وضعیت نامناسبی از نظر اقتصادی قرار دارد . تحمل این وضعیت برای عده ای از هموطنان ما دشوار است . بازنشستگان شریف که جوانی خود را برای خدمت به کشور از دست داده اند، از این جمله اند . مدیران کشور باید به درد مردم توجه کنند .
مجری رسانه ملی :اگر مثل من فکر نمی کنید از ایران بروید !/ خانم مجری !تو بیخود می کنی!
به واقع یک دختر خانمی که معلوم نیست خودش با چه ماشین لاک چری ،پنت هاوس لاکچری تر خود را به سمت استودیویی در رسانه به اصطلاح ملی ترک کرده و با وقاحت هر چه تمامتر ،به دوربین زل زده ومردم ایران را اینگونه تهدید می کند که اگر مثل او فکر نمی کند باید ایران ،سرزمین مادری چند هزار ساله خود را ترک کنند !
تابناک اردبیل بررسی کرد
2 نماینده کنونی اردبیل در فهرست ردصلاحیت شدگان+اسامی
آن عده از داوطلبان نمایندگی مجلس که صلاحیت آنان مورد تایید قرار نگرفته است، می‌توانند شکایت خود را ظرف پنج روز به شورای نگهبان ارائه کنند.
شلیک به بویینگ و سقوط  اعتماد ملی
درست همزمان با شلیک موشکهای سپاه به دو پایگاه آمریکایی ،سقوط یک فروند بویینگ متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام و کشته شدن تمامی سرنشینان و خدمه آن خبرساز شد.
از
 لازمه شرایط کنونی کشور وحدت وهمدلی است وباید جامعه را به سمت همگرایی سوق داد نه تک صدایی! چرا که تک صدایی کردن جامعه ،عدم توجه به خواست عمومی است.  باشد که مسئولان مرتبط وافراد موثر در وقت اضافه که منظور شده هم صدایی وهمگرایی را برای جامعه به ارمغان آورند نه تک صدایی! یقینا  تک صدایی هیچ ارمغانی برای جامعه پر التهاب اجتماعی ما در پی نخواهد داشت  .
کا ربررسی صلاحیت نامزدها در شورای نگهبان تمام شد؛
غربال شدگان ؛کدام نامزدها در حوزه های انتخابیه ایلام از غربال شورای نگهبان عبور کردند؟!
در استان ایلام از مجموع 126 نامزد انتخابات دو حوزه انتخابیه شمال وجنوب ،تنها 38نفر از انان توانستند از غربال تنگ نفس گیر شورای نگهبان عبور کنند ،با توجه به اینکه در استان ما بدلیل نوع رقابت انتخابات که معمولا بر بستر مولفه هایی همچون  قوم وقبیله شکل می گیرد ،در ادوار گذشته مشارکت بالایی را شاهد بوده ایم .
چراغ اصلاحات در کهگیلویه خاموش شد / رقابتی تماما اصولگرایی در کهگیلویه بزرگ!
برخی خبرها حکایت از آن دارد که همه کاندیداهای اصلاح طلب شناخته شده در حوزه کهگیلویه رد صلاحیت شدند.
از تاجگردون بپرسیم! / خبر خوش چیست؟
شاید در کهگیلویه و بویراحمد ، مبهم ترین خبر در خصوص رد صلاحیت ها مربوط غلام رضا تاجگردون باشد که با توجه به استفاده گسترده وی از شبکه های مجازی و رسانه ها که در ریزترین و بی اهمیت ترین اقداماتش هم جریان سازی خبری می کرد ، اکنون سکوت مطلق در آگاهی رسانی به هوادارانش ، عجیب ترین اتفاق پیرامون این نماینده فعلی مجلس باشد!
چگونه ایران توسعه می یابد؟
با در نظر گرفتن ترکیب 36 عنصر، مانند آب، انرژی، جمعیت، فرهنگ و زبان و مذهب، شمار استان های ایران می تواند به ۷۱ واحد برسد. شکل گیری استان هایی مانند: ورامین، خراسان مرکزی، خلیج فارس، لکستان، کردستان شمالی، سبزوار یا بیهق، فارس جنوبی، اصفهان شمالی، بم، گلشن، مازندران غربی، مغان، خوزستان شمالی، خوزستان جنوبی و ...بستر های مناسبی برای بالندگی این نواحی، رونق کسب و کار و پیشرفت ایران را مهیا خواهد ساخت.
مدیر عامل شرکت تنش یاب مطرح کرد:
پروژه محور بابا میدان ، یاسوج ، سمیرم تعطیل شد / پیمانکار : بی مهری مسئولان ادامه کار را نا ممکن کرد! / 110 نفر بیکار شدند!
مدير عامل شركت تنش یاب ضمن نگرانی از بیکار شدن بیش از یکصد و ده نفر پرسنل و اعلام تعطیلی پروژه خطاب به مسئولان گفت : همچنان که بی مهری ها نسبت به این پروژه وجود داشته باشد در حالی که در برخی پروژه های دیگر راه سازی استان اختصاص اعتبار صورت می گیرد ، مطمئنا سرانجام کار تعطیلی و عقب ماندن از زمان پیش بینی شده برای پایان کار خواهد بود.
اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح:
هواپیمای اوکراینی بر اثر خطای انسانی غیرعمد سقوط کرد
ستاد کل نیروهای مسلح درباره سقوط هواپیمای اوکراینی بیانیه‌ای صادر کرد.
در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا ،خطای انسانی و شلیک اشتباه به این فاجعه بزرگ منجر شد/ مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی می گیرند
رئیس جمهور در بیانیه ای با اشاره به نتیجه تیم تحقیقاتی ستاد کل نیروهای مسلح مربوط به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، اعلام کرد: در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا علیه ملت ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی ارتش آمریکا، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه، به یک فاجعه بزرگ منجر شد و دهها انسان بی‌گناه قربانی شدند.
به اضافه اسامی کشته شدگان
جزییات کامل حادثه خونین اتوبوس به دره در جاده فیروزکوه-قائم‌شهر
متاسفانه باز هم همچون گذشته حادثه خونین در یکی از محورهای مازندران خبر ساز شد و عده زیادی از هموطنان ما را داغدار کرد . این بار با سقوط اتوبوس به دره در جاده فیروزکوه-قائم‌شهر 19 تن جان باختند و ۲۳ نفر زخمی شدند.
سهم زمین های مرغوب از آمار اعاده شده چقدر است؟
نقد عملکرد شورای حفظ حقوق بیت المال استان اردبیل
پرسش اساسی اینجاست که سهم اراضی و زمین های با ارزش نظیر آنچه که در پوشش طرح های سرمایه گذاری و گردشگری و اقدامات به ظاهر قانونی اما با تبانی و متقلبانه برخی تعاونی های مسکن ادارات دولتی...
مرکز آمار ایران اعلام کرد
افزایش نرخ بیکاری در استان اردبیل
با توجه به آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان اردبیل در پاییز سال‌جاری به ۱۰.۶ درصد رسیده است و این در حالی است که در پاییز سال گذشته نرخ بیکاری اردبیل ۸.۸ درصد بود.
معضل آبگرفتگی درکرج/ آسیب‌های نقاط بالادست شهر!
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با اشاره به آسیب‌های نقاط بالادست شهر کرج، گفت: اگر آسیب‌های نقاط بالادست رفع نشود پس از هر بارندگی شاهد سیلاب و آب‌گرفتگی در خیابان‌ها خواهیم بود.
هشدار آیت الله ملک حسینی در جمع مردم یاسوج
مبادا ذهن شما را درگیر دوگانه جنگ و صلح کنند!
آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: امروز ممکن است با احتمال جنگ برای جهان وحشت ایجاد کنند و جهان بداند که جنگی تحمیل کنند ایران هیچگاه آغازگر این جنگ نبوده و آنها بدانند پایان دهنده به هیچ جنگی نخواهند بود و این ایران است که به هر نبرد پایان خواهد داد.
هشداری که دیده نشد/ پیش‌بینی مرگ 50 نفر در تشییع‌جنازه کرمان توسط یک عکاس
علی قنبرلو عکاس خبری، 6 ساعت پیش از حادثه جان باختن تشییع کنندگان پیکر مطهر سردار دل‌ها در کرمان، از احتمال مرگ بیش از 50 نفر خبر داده بود.
گزارش تصویری مراسم گرامیداشت سردار سلیمانی در قزوین
مراسم گرامیداشت سردار حاج قاسم سلیمانی در مسجد امام خمینی (ره) شهر قزوین برگزار شد.
تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان
پیکر شهید سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزم شهیدش سردار پورجعفری لحظاتی قبل در خیابان شهید بهشتی(شریعتی) به تقاطع ولی عصر (عج) (چهارراه باغ ملی) شهر کرمان رسید. اکنون خیابان های کرمان مملو از مردمانی است که آمده‌اند برای آخرین بار با سردار محبوب‌شان وداع کنند. مردمانی که با پلاکاردهای «انتقام سخت» به دنبال انتقام از مسببان این جنایت تروریستی هستند.
همه آمدند
رستاخیز اردبیل در سوگ مالک اشتر زمان به روایت تصویر
هزاران نفر از مردم دارالارشاد اردبیل با حضور در میدان عالی قاپوی این شهر در سوگ سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش نوای انتقام سردادند.
بیانیه مهم هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری
در پی شهادت ناجوانمردانه سردار سرافراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، بیانیه مهمی صادر کرد.
رئیس دادگستری در نشست با نخبگان بسیجی
مطالبه گری باید قانونی و واقعی باشد
نگین تاجی در دیدار با نخبگان بسیجی : نقد و مطالبه گری باید قانونی و با واقعیت منطبق باشد.
درگذشت نماینده مردم ایرانشهر در سانحه رانندگی/ قاچاقچیان سوخت اینبار برای پروفسور ایرانشهری حادثه آفریدند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار در مجلس شورای اسلامی در سانحه رانندگی دار فانی را وداع گفت.
راز محبوبیت سردار دلها !
حاج قاسم یک انقلابی به تمام معنا بود ،جلوه گاه و تجسم عینی انقلابیگری بود اما هرگز ادعای انقلابیگری بلند نبود وهیچگاه  خط کش در دست نگرفت تا مردم را انقلابی و غیر انقلابی خطاب کند!دقیق و ظریف اصول و ارزشهای فرهنگی انقلاب را تنبین می کرد ومی گفت :فقط رابطه حزب‌اللهی با حزب‌اللهی معنا ندارد. رابطه حزب‌اللهی با کسی که دینش ضعیف‌تر است موضوعیت دارد. جامعه ما خانواده ماست. این‌ها همه مردم ما هستند. این ها بچه های ما هستند"
درخواست تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی در شیراز
درخواست مشترک آیت الله لطف الله دژکام(نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز)، آیت الله سید علی اصغر دستغیب(تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی) و دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس، از مسئول ستاد تشییع پیکر پاک سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، جهت تشییع پیکر پاک آن شهید در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع)
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:
پایانه مرزی مهران به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد
به پاس رشادت ها و مجاهدت های سردار رشید و پرافتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، پایانه مرزی مهران گذرگاه خیل عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) به نام این شهید والامقام نامگذاری شد.
پیام تسلیت مدیرعامل پتروشیمی مکران
شهید قاسم سلیمانی قوی‌تر از قاسم سلیمانی است/ سردار سلیمانی فاتح قلوب ملت بود
ایشان نه تنها پیروز نبردها و دژهای حصین؛ که به واقع فاتح بی بدیل قلوب یک ملت بود و تا شهادتش کمتر کسی بر این حقیقت باور عینی داشت و امروز نیز دشمن بداند که شهید قاسم سلیمانی بسیار قوی‌تر از قاسم سلیمانی است.
مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس استان دردیدار با شهردار ایلام :
دفاع مقدس قله افتخار کشور ومحور وحدت مردم است/از خون شهید سلیمانی هزاران سردار سلیمانی دیگر خواهد رویید/ شهردار ایلام مجاهد عرصه عمران و توسعه شهر است
مدیر کل حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس استان ایلام ،تلاش های شهردار ایلام را بی نظیر توصیف کرد وگفت : شهردار ایلام مجاهد عرصه جهاد عمرانی ،توسعه  وزیباسازی شهر است وبا وجود احتمال اختلاف سلیقه سیاسی، باید اذعان کرد که شهردار پرتلاش و کاربلد ایلام خادم واقعی مردم این شهر است .
یادداشت؛ دکتر محمد ایرجیان
اندکی صبر، قیامت در پیش است
خبر شهادت سردار رشید اسلام سپهبد سردار سلیمانی حزن و اندوهی تلخ و گزنده برای ایرانی ها و رزمندگان جبهه اسلام و برای همه قدرشناسان در جای جای دنیا به دنبال داشت.
با اعلام خبر شهادت سردار سلیمانی
روز جمعه در کهگیلویه و بویراحمد چه گذشت؟
خبر بسیار غیره منظره و شوک آور بود به گونه ای که برای بسیاری از مردم تاکنون حالتی از بهت و حیرت حاکم است و نمی توانند یا نمی خواهند بپذیرند که سردار سلیمانی دیگر فرمانده میدانی محور مقاومت نیست.
مردم قزوین عزادار،حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او
سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد دیروزدر حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید.