روح الله دهقان‌نژاد با اشاره به طرح ممنوعیت ورود نیرو به شهرداری گفت: حقوق کارکنان شهرداری مستقیم از طرف مردم پرداخت می شود و به همین خاطر نباید شهرداری خیاط خلوت برخی  آقازاده ها باشد.
کد خبر: ۱۰۰۰۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱ 10 October 2021
به گزارش تابناک تبریز، وی افزود:  قبل از آغاز رسمی شورای ششم برخی حرکت ها برای جلوگیری از استخدام های فامیلی شروع شد اما آنهایی که می خواستند قانون را دور بزنند می‌دانستند چه‌کاری باید انجام دهند.
دهقان نژاد با بیان اینکه با این طرح دیگر شاهد سواستفاده از پست ها نخواهیم بود  ادامه داد:  پست های مدیریتی برای خدمت به مردم خواهد بود نه برای فرصت طلبی برخی ها.
وی اظهارداشت: در تدوین این متن از مشاور حقوقی استفاده شده و ریز کلمات با بررسی کامل نوشته شده است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: امیدواریم از این به بعد با تدبیر شهرداری تمامی جذب نیرو از طریق آزمون و یا مصاحبه باشد و نفرات متخصص و متعهد جذب مجموعه شوند.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز با اشاره به طرح یکماهه ممنوعیت جذب نیرو در شهرداری اضافه کرد: طبق این طرح تمامی نیرو‌هایی که در سال ۱۴۰۰ جذب شهرداری شده‌اند و رابطه سببی و نسبی با مدیران شهرداری دارند اولا قرارداد آنها تمدید نخواهد شد و ثانیاً تا پایان قرارداد یکساله با آنها، حقوق حداقلی به آنها پرداخت می‌شود.
رسول برگی  تصریح کرد: جوانان شهر با تحصیلات عالی رتبه به شورا مراجعه می‌کنند و غرور خود را می‌شکنند و از ما کار می‌خواهند اما می‌گوییم کار وجود ندارد نه اینکه آقا زاده ها مشغول به کار شوند.
 وی اضافه کرد: شهردار تبریز شورا باور است و انتظار داریم این شورا باوری در بین کارکنان نیز ایجاد شود مدیر شهرداری را به شورا دعوت کرده‌ایم تا از پایمال شدن حق مردم بپرسیم بعد از خروج از شورا گفته من دیگر به شورا نمی‌آیم که باید گفت شما غلط می‌کنید اگر شورا را باور ندارید به شورا می آیید.
برگی گفت: امروز می‌گویم هیچکس نمی‌تواند بگوید امروز یا در گذشته یک نفر از فامیل سببی و نسبی من وارد شهرداری شده و اگر  در ۴ سال آینده نیز یک نفر بود اعلام کنند.
فریدون بابایی اقدم ضمن قدردانی از حساسیت اعضا شورا به موضوع جذب نیرو در شهرداری گفت: حساسیت همکاران درباره جذب نیرو قابل تقدیر است ولی باید بررسی پروژه های عمرانی را در راس رسیدگی به امورات در شورا قرار دهیم.
وی افزود: امروز ۴ پروژه عمرانی باعث می شود ۱۰۰ میلیارد تومان تعدیل به شهرداری تحمیل شود.
وی با بیان اینکه هرجلسه یک طرح و برنامه و نطق پیش از دستور و میان دستور در مورد جذب نیرو وجود دارد اظهارداشت: دو ماه از شروع شورای ششم گذشته و هنوز اقدام مناسبی در زمینه عمرانی و حاشیه نشینی نداشته‌ایم و در مورد مردمی صحبت می کنیم که در این شهر زندگی می‌کنند.
وی گفت: جذب های این چنینی که تا امروز وجود داشته از امروز نباید وجود داشته باشد اما دیگر نباید اینگونه باشد که خودمان بخواهیم شهر را اداره کنیم.
 
دبیر شورای اسلامی شهر تبریز نیز گفت: آیا اینگونه نیست که شهرداری نیازبه کارمند دارد؟ چرا در دوره های قبل برای جذب نیرو در شهرداری چاره اندیشی نشده است، در بخش های مختلف با کمبود نیرو مواجه هستیم.
 سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: به جای اینکه از حق و حقوق نفرات استخدام شده بکاهیم آن‌ها را به جاهایی که نیرو نیاز است بفرستیم تا مشغول به کار شوند.
حکیمه غفوری گفت: وقتی شعار من به عنوان کاندیدای شورا این بود که تغییر و تحول در شورا ایجاد شود چرا باید استخدام های بدون ضابطه اعضا شورا نادیده گرفته شود اما برای دیگران نه.
وی تاکید کرد: این طرح یا برای همه باشد یا هیچ‌ کس.

علیرضا نوای باغبان گفت: در طرح قبلی که برای انسداد نیرو تصویب شد باید مشخص شود که به فرمانداری ارسال شده یا خیر و فرمانداری نظر داده یا نه.
وی تصریح کرد: این موضوعی میان شورا و شهرداری است  که باید در جلسه‌ای  جزئیات امر باید برای تمامی اعضا روشن شود.
باغبان با بیان اینکه من به عنوان عضو شورا نمی دانم این طرح شامل چه افرادی می شود که باید بانیان طرح تمامی جزئیات را تشریح کنند اضافه کرد: انگار ما در زمین شهرداری بازی می‌کنیم اگر می‌خواهیم روال را تغییر دهیم باید نظر شهرداری را بدانیم.
وی افزود:اگر این طرح تبدیل به قانون خواهد شد ابهامات بسیاری دارد و دخالت در اجرای آن روشن است که باید راه حل هایی برای آن مشخص شود.
روح الله هقان‌نژاد گفت این طرح دخالت در اجرا نیست و دایره شمول آن گسترده است.
وی افزود: هدف ما تخریب شخصیت نیست و فقط می‌خواهیم جلوی امضای طلایی را بگیریم.
برگی نیز گفت: می‌توانیم طبق تبصره بند ماده ۶۰  از این طرح سلب فوریت کنیم و در کمیسیون ویژه در مورد آن بحث کنیم.

دو فوریت طرح اعضای شورای شهر مبنی بر تعیین تکلیف نیرو‌های وارد شده به شهرداری در سال ۱۴۰۰ با قید دو فوریت به تصویب رسید.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار