وزیر راه و شهرسازی گفت: ۴ میلیون مسکن در چهار سال آینده توسط دولت در کشور ساخته می‌شود
کد خبر: ۱۰۰۹۹۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶ 18 November 2021

رستم قاسمی صبح پنجشنبه در آئین کلنگ زنی ۱۷ هزار و ۴۳۰ واحد نهضت ملی مسکن در زنجان گفت: ۴ میلیون مسکن در چهار سال آینده توسط، دولت در کشور ساخته می‌شود.

به گزارش وی با بیان اینکه تحلیل گران داخلی و خارجی بر این باورند که ما نمی‌توانیم این تعداد مسکن را در کشور بسازیم، اظهار داشت: این دولت توان و ظرفیت لازم برای ساخت این تعداد مسکن را دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت این تعداد مسکن تحول عظیمی را در کشور ایجاد خواهد کرد: ساخت ۴ میلیون مسکن به اندازه جمعیت برخی از کشورهای همسایه‌مان است و این برای برخی تحلیل گران داخلی و خارجی باور نکردنی است.

قاسمی با بیان اینکه برای ساخت این تعداد مسکن مؤلفه‌های زمین تسهیلات و عوامل اجرایی و توانمندی نیروی انسانی مطرح است، گفت: زمین برای دو میلیون و ۴۰۰ هزار واحد آماده شده و تا پایان سال زمین مابقی هم تأمین خواهد شد تا ساخت و سازها آغاز شود.

وی با بیان اینکه سه میلیون واحد مسکن شهری است و یک میلیون واحد هم روستایی است که در این طرح نهضت ملی مسکن پیش بینی شده است، ابراز داشت: مشکل زمین در روستاها نداریم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه واحدهای مسکونی روستایی توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود، افزود: این تعداد طی چهار سال ساخته می‌شود که ۵۰۰ هزار طی دو سال باید ساخته شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در شورای عالی پول و اعتبار ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در سال بر اساس قانون جهش تولید مسکن در اختیار داریم و این میزان به استان‌ها ابلاغ شده است.

قاسمی گفت: در کشور ظرفیت خوبی برای ساخت و ساز مسکن وجود دارد و انبوه سازان و پیمانکاران توانمندی مشارکت خواهند کرد.

وی افزود: با اجرای ساخت و ساز مسکن در نهضت ملی مسکن تحول خوبی در اشتغال مسکن ایجاد می‌شود و مشاغل مختلف در حوزه مسکن و کارخانجات س
مصالح و غیره فعال می‌شوند.

قاسمی با بیان اینکه امروز برای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور، زمین آماده داریم. گفت: چهار میلیون مسکنی که قرار است ساخته شود، یک میلیون مسکن روستایی است که در گام نخست طی ۲ سال اول ۵۰۰ هزار واحد ساخته می‌شود.

وی گفت: سهم هر شهر و استان در نهضت ملی مسکن مشخص و تعیین شده است که قبل از پایان سال عملیات اجرای آن شروع خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار