مشاور حقوقی ایران خودرو تبریز با بیان اینکه مطالبات کارگران با قوانین تطبیق و در چارچوب آن عمل می گردد، گفت: مقرر شد با حمایت و هماهنگی مقام های استانی و شهرستانی خط تولید ایران خودرو تبریز از فردا( 9 آذر) با تمام ظرفیت کار خود را آغاز کند
کد خبر: ۱۰۱۲۶۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵ 29 November 2021

۱۵ آبان امسال، کارگران ایران خودروی تبریز به دلیل عدم تطابق افزایش دریافتی خود در دو سال اخیر با وجود افزایش قیمت‌ تولیدات این صنعت، دست به اعتراض زده و دست از کار کشیدند.

این کارگران معتقد بودند در حالی که قیمت‌گذاری خودرو سراسری است و در دو سال گذشته شاهد افزایش ۵ برابری قیمت خودرو‌های تولیدی این کارخانه بودیم، متاسفانه تغییری در حقوق نداشتیم.

پس از برگزاری جلسه اعضای شورای تامین با هیات مدیر ایران خودرو و نماینده کارگران مصوب شد بخش مطالبه و خواسته‌های موجه و قانونی کارگران در اسرع وقت بررسی و اجرایی گردد. سپس کارگران به کار خود بازگشتند.

کارگران ایران خودرو تبریز سوم آذرماه بار دیگر به علت تعویق در پرداخت ماهانه، دست به اعتراض صنفی زده و دست از کار کشیدند.

طبق گفته کارگران معترض طی دو سال گذشته میزان حقوق دریافتی پرسنل تغییری نداشته و همچنین اختلاف حقوقی دریافتی بین مراکز تولیدی ایران‌خودرو در تهران و تبریز بالاست.

مصطفی مستانه، مشاور حقوقی ایران خودرو تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز گفت: مقرر شد با حمایت و هماهنگی مقام های استانی و شهرستانی خط تولید ایران خودرو تبریز از فردا با تمام ظرفیت کار خود را آغاز کند.

وی افزود: مطالبات کارگران پرتلاش ایران خودرو تبریز با قوانین تطبیق و در چارچوب آن عمل می‌گردد.

حمید حاجی‌زاده مدیرعامل ایران خودرو تبریز نیز در ارتباط با مسائل کارکنان گفت: بسیاری از مسائل مربوط به حوزه منابع انسانی حل و فصل شده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا آخر سال پرداخت می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده تاکنون، کارکنان معوقات حقوق نداشته و مزایای قانونی مطابق با قانون کار و زودتر از موعد پرداخت شده است.

مدیرعامل ایران خودرو تبریز این را هم اضافه کرد: با تلاش و همت اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان و اخذ تأییدیه‌های لازم، طرح طبقه‌بندی کارکنان با احتساب ضریب ریالی مزدی و شغلی بطور کامل از اول آبان ماه سال جاری اجراشده و ما به التفاوت اجرای این طرح از اول سال ۱۴۰۰ محاسبه و در عرض ۴ ماه باقیمانده سال به حساب کارکنان واریز خواهد شد.

وی تاکید کرد: در راستای افزایش بهره‌وری تولید پاداش شش ماهه تولید برای کارکنان در سطح گروه صنعتی ایران خودرو محاسبه و پرداخت شده است.

حاجی‌زاد منصور به طرح همسان‌سازی تقریبی پاداش‌های غیرنقدی کارکنان با گروه صنعتی ایران خودرو هم اشاره کرد و افزود: پیرو رایزنی صورت گرفته با گروه صنعتی ایران خودرو مقرر شده است تمام پاداش‌های غیرنقدی کارکنان بصورت تقریباً یکسان پرداخت شود.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به تعطیلی توافقی کلیه پنجشنبه‌های هفته در طول سال که ایران خودرو تبریز در مقایسه با سایر صنایع استان از این امر مستثنی است، و درصورت کارتقریباً مبلغ ۶ میلیون ریال فقط بابت اضافه کاری پنجشنبه ها برای کارکنان محاسبه و پرداخت می شود.

ظرفیت اسمی تولید ایران خودرو تبریز ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو در سال است که تاکنون بیش از یک میلیون دستگاه انواع خودروی سواری و وانت را تولید و به بازار هدف عرضه کرده است.فارس

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار