یک عامل حمله تروریستی به مقر ساختمان نیروهای پلیس در شهر غازی آنتپ ترکیه در درگیری مسلحانه کشته شده و همدست وی توسط نیروهای پلیس دستگیر شد.
کد خبر: ۳۵۸۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۹ 11 January 2017

 یک عامل حمله تروریستی به مقر ساختمان نیروهای پلیس در شهر غازی آنتپ ترکیه در درگیری مسلحانه کشته شده و همدست وی توسط نیروهای پلیس دستگیر شد.

به گزارش تابناک تبریز از ایرنا، رسانه های ترکیه عصر روز سه شنبه اعلام کردند: این درگیری در مقابل ساختمان مرکزی پلیس در شهر غازی آنتپ در نزدیکی مرز سوریه رخ داده و در جریان آن یک نفر از سه مهاجم کشته شده و نفر دوم نیز در پارکینگ خودرو دستگیر شده است.

رسانه ها از اعزام شمار زیادی نیروی پلیشس و آمبولانس به محل حادثه خبر دادند ولی در این درگیری تنها یک نیروی پلیس به ورت خفیف زخمی شد.

جستجوی پلیس برای دستگیری عامل سوم که متواری شده استف ادامه دارد.

گفته می شود هشیاری پلیس مانع از ورود عاملان انتحاری به ساختمان پلیس شده و از احتمال بروز تلفات سنگین نیروهای پلیس جلوگیری شد.

گویا حمله از دو نقطه صورت گرفته است.

در این اقدام تروریستی یک مهاجم مسلح با تیراندازی به سوی پلیس ها قصد ایجاد هرج و مرج داشت تا عامل انتحاری اصلی بتواند از درب اصلی وارد ساختمان شده و خود را منفجر کند.

نعمان کورتولموش معاون نخست وزیری ترکیه در این زمینه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: گروه های تروریستی ترکیه فرقی با هم ندارند و همه مشابه هم هستند و مانند همدیگر عمل می کنند.

وی افزود: اقدام تروریستی امروز در غازی آنتپ مشابه اقدام چند روز پیش در ازمیر بود.
 
کشته شدن یکی از عاملان حمله امروز ترکیه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار