با حضور شهردار تبریز و در راستای اهداف گردشگری «تبریز 2018»
با حضور شهردار تبریز، خط هوایی تبریز به مقصد هامبورگ آلمان به عنوان یکی از محورهای اصلی تفاهم‌نامه‌ مدیریت دو شهرآغاز به کار کرد.
کد خبر: ۴۵۹۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱ 14 July 2017
 با پرواز یک فروند هواپیمای ۳۱۹ ایرباس در ساعت ۷ صبح جمعه ۲۳ تیرماه از مبداء فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، ارتباط مستقیم هوایی بین دو شهر تبریز و هامبورگ آغاز شد.

ایجاد این خط هوایی از جمله محورهای رایزنی‌های صادق نجفی شهردار تبریز با مقامات شهری ایالت هامبورگ آلمان در دو سال گذشته است که پس از فراهم‌شدن هماهنگی‌های هواپیمایی با پشتوانه مراودات دیپلماسی کشور و توسط شرکت هواپیمایی قشم‌ایر ایجادشده و تجربه مهمی برای توسعه پروازهای اروپایی از مقصد تبریز خواهد بود.

شهرداری تبریز به عنوان حامی اصلی راه‌اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ، هدایت زمینه‌های اجرایی این ارتباط بین‌المللی را از طریق هماهنگی با دستگاه‌های مختلف اجرایی و تدارک تبلیغاتی بر عهده داشته است.

با توجه به ارتباط فعال اقتصادی و فرهنگی بین دو شهر و رویکردهای گردشگری تبریز 2018، شمار پروازهای این خط هوایی، در آینده‌ای نزدیک، قابلیت افزایش به دو تا سه فروند در هفته را خواهد داشت.

راه‌اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ از اهداف مهم شهرداری تبریز در حوزه‌ بین‌الملل است که با توجه به بسترهای مشترک تجاری و فرهنگی بین دو طرف، نقش تبریز را در روابط ایران و آلمان پررنگ‌تر خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار