رئیس پلیس راه‌آهن آذربایجان:
رئیس پلیس راه‌آهن آذربایجان گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس راه آهن آذربایجان با اطلاع از فعالیت افرادی در زمینه قاچاق کالا، شناسایی و دستگیری قاچاقچیان را در دستور کار قرار دادند.
کد خبر: ۴۷۶۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹ 10 August 2017
به  گزارش تابناک تبریز از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی، سرهنگ رسول حیدرزاده ضمن اشاره به کشف کالای قاچاق خارجی در راه آهن تبریز اظهار کرد: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس راه آهن آذربایجان با اطلاع از فعالیت افرادی در زمینه قاچاق کالا، شناسایی و دستگیری قاچاقچیان را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران پلیس راه آهن تبریز، در حین کنترل به بار یکی از مسافران مشکوک می‌شوند که در بازرسی بار این مسافر، تعداد 48 قوطی بزرگ 1 کیلو و 250 گرمی و 16 قوطی کوچک 900 گرمی بذر هویج جمعاً 64 قوطی بذر خارجی قاچاق که فاقد هرگونه مدارک گمرکی بود، کشف و ضبط شد.

سرهنگ حیدرزاده ارزش تقریبی اموال کشف شده قاچاق را 152 میلیون و 500 هزار ریال عنوان و تصریح کرد: متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

کشف کالای قاچاق به ارزش 450 میلیون ریال در عجب شیر

فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر از کشف کالای قاچاق، به ارزش تقریبی 450 میلیون ریال خبر داد.

 سرهنگ "رحمان عبدی" فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر با اشاره به کشف کالای قاچاق در عجب شیر اظهار کرد: در راستای تداوم اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی ومبارزه با قاچاق کالا، ماموران گشت یگان امداد شهرستان یک دستگاه خودروی پژو 405 را متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی، تعداد 286 عدد تجهیزات الکترونیکی غیرمجاز به ارزش تقریبی 450 میلیون ریال که بصورت ماهرانه در خودرو جاسازی شده بود را کشف کردند.

کشف 13 هزار لیتر سوخت قاچاق در سراب

فرمانده انتظامی شهرستان سراب از توقیف یک دستگاه تانکرسوخت و کشف 13 هزار لیتر سوخت قاچاق خبر داد.

سرهنگ "توحید فارسی " فرمانده انتظامی شهرستان سراب با اشاره به کشف 13 هزار لیتر سوخت قاچاق در این شهرستان اظهار داشت: ماموران یگان امداد سراب حین گشت زنی در محور "سراب – تبریز"، یک دستگاه تانکر سوخت مشکوک به حمل کالای قاچاق را متوقف کردند.

وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که خودروی توقیفی، حامل 13 هزار لیتر مواد سوختی از نوع گازوئیل است.

فرمانده انتظامی سراب تصریح کرد: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

کشف محموله میلیاردی قاچاق و دستگیری یک متهم در مراغه

سرهنگ پاسدار " رضا اصلانی فر " فرمانده انتظامی شهرستان مراغه با اشاره به کشف کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران حین گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودروی مذکور تعداد 30 بسته انواع کالای قاچاق اعم از پوشاک، لوازم آرایشی، لوازم کوهنوردی و انواع مختلف دوربین‌های مداربسته به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال را کشف و در این رابطه یک نفر را دستگیر کردند.

توقیف محموله میلیاردی قاچاق در بناب

سرهنگ "رمضان الهوردیان" فرمانده انتظامی شهرستان بناب با اشاره به کشف انواع کالای قاچاق در بناب اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان حین گشت زنی به 7 دستگاه خودروی حامل قاچاق که به صورت کاروانی حرکت می‌کردند مشکوک و آن‌ها را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودروها، 6 هزار کیلو گردوی خارجی و تقریباً فاسد، 12 هزار و 570 نوشت افزار خارجی و 600 ثوب البسه کشف شد که رانندگان آن‌ها مدارک گمرکی مربوطه را ارائه ندادند.

سرهنگ الهوردیان در پایان با اشاره به دستگیری قاچاقچیان در این زمینه و تحویل آن‌ها به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: محموله کشف شده توسط کارشناسان 2 میلیارد و 600 میلیون ریال ارزش گذاری شده است. از سوی دیگر قاچاق کالا ضربه مستقیم به اقتصاد کشور می زند و زمینه رکود و بیکاری جوانان را فراهم می‌سازد.

توقیف کالای یک میلیارد و 200 میلیونی قاچاق در ملکان

سرهنگ "سهراب شفقی" فرمانده انتظامی شهرستان ملکان با اشاره به کشف کالای قاچاق در این شهرستان اظهار کرد: ماموران حین کنترل خودروهای عبوری به 4 دستگاه سواری پژو، وانت پیکان و پراید که در محورهای مواصلاتی شهرستان در حرکت بودند، مشکوک و آن‌ها را توقیف کردند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از خودروهای توقیفی، 34 حلقه لاستیک خارجی و مقادیری تجهیزات الکترونیکی غیر مجاز کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش کالاهای مکشوفه یک میلیارد و 200 میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان با اشاره به اینکه در این راستا چهار نفر متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند، تصریح کرد: تشدید مبارزه با قاچاق کالا محوری‌ترین برنامه نیروی انتظامی به شمار می‌آید و این مهم در تحقق مسیر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بسیار کارگشا است.

کشف محموله قاچاق به ارزش 400 میلیون ریال در مراغه

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف محموله البسه و لوازم آرایشی قاچاق به ارزش تقریبی 400 میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ پاسدار " رضا اصلانی فر " فرمانده انتظامی شهرستان مراغه به کشف محموله البسه و لوازم آرایشی در مراغه اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز ماموران مبارزه با کالای قاچاق در حین گشت زنی به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی تعداد 800 ثوب انواع البسه زنانه و مردانه خارجی و 580 قلم وسایل آرایش و بهداشتی قاچاق به ارزش تقریبی 400 میلیون ریال را کشف و در این رابطه یک نفر دستگیر و خودروی مربوطه نیز توقیف شدند.

توقیف کالای قاچاق 2 میلیاردی در مرند

سرهنگ " کاظم دهقانی " فرمانده انتظامی شهرستان مرند با اشاره به کشف کالای قاچاق و دستگیری 4 متهم اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری به 4 دستگاه اتوبوس مسافربری مشکوک و آن‌ها را توقیف کردند.

وی افزود: در بازرسی از اتوبوس‌های توقیف شده تعداد 10 دستگاه دینام با ولتاژهای مختلف، 669 عدد لوازم سوارکاری، روپوش، قلاده، زین اسب و ...، تعداد 299 ثوب انواع لباس زنانه، 427 عدد اسباب بازی خارجی و 815 عدد خودکار خارجی که فاقد مدارک مثبته گمرکی بودند کشف و ضبط شدند.

سرهنگ " دهقانی" خاطرنشان کرد: برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش کالاهای مکشوفه 2 میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی مرند با اشاره به این که در این راستا 4 متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شدند، تصریح کرد: تشدید مبارزه با قاچاق کالا محوری‌ترین برنامه پلیس به شمار می‌آید و این مهم در تحقق مسیر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بسیار کارگشا است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار