کد خبر: ۴۷۶۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲ 10 August 2017
 سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز از عدم پشتوانه سازی در تیمش انتقاد کرد.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی با استقلال تهران در هفته سوم ، گفت‌: شرایط تراکتورسازی طوری است که از دو پنجره نقل‌ و انتقالات محروم شده است و این برای اولین بار در یک تیم باشگاهی فوتبال ایران اتفاق می افتد.باید عدم پشتوانه سازی از سوی باشگاه را هم به این مشکل‌اضافه کرد.

او ادامه داد: تراکتورسازی از پارسال می دانست که از گرفتن بازیکن محروم است، اما هیچ توجهی به بازیکنان جوان نشد و آنها را به حال خودشان رها کردند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در ادامه افزود: بازیکنان جوانی که به ما ‌اضافه شدند از نظر تاکتیکی و جسمانی مشکل زیادی دارند. نیمی از تیم ما را بازیکنان جوان تشکیل می‌دهند و بی توجهی به آنها مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کرده است. در کنار این مسائل سه بازیکن مصدوم یعنی عشوری، محمدی و آغاسی نیز روی دست ما هستند. بدشانسی در دو بازی قبل را هم باید به این مسائل ‌اضافه کرد. ما با وجود این که می‌توانستیم در دو هفته‌ ابتدایی امتیاز بگیریم چوب بی تجربگی مان را خوردیم.

او با تاکید بر این که هیچ تیمی از قبل بازنده نیست، خاطر نشان کرد: در دو بازی قبلی هم با وجود این که شکست خوردیم سر بلند از زمین خارج شدیم. می‌خواهم به بازیکنانم این را بگویم که با شجاعت بیشتری به میدان بروند. ما با استقلال در زمین خودشان بازی داریم، اما نباید به این موضوع فکر کنند و با اعتماد به نفس وارد زمین شوند.

او ادامه‌ داد: بازی سختی را فردا پیش رو داریم. استقلال مهره‌های خوبی را جذب کرده است و حتی آنها برای انتخاب لیست ۱۸ نفره خود نیز بازیکنان زیادی در اختیار دارند. تیم منصوریان مهره‌های ارزشمندی دارد و دو تیم کامل را در اختیار دارد، اما ما نیز اراده قوی داریم و باید بتوانیم با انرژی خود این تیم را شکست دهیم. امیدواریم که بازی خوب و تماشاگر پسندی را شاهد باشیم، ضمن این که نیم فصل سختی را پیش رو داریم و تنها چیزی که به ما کمک می‌کند تلاش و تمرین زیاد است.

گل ‌محمدی درباره راهکار مقابله با استقلال نیز، بیان‌ کرد: استقلال را به خوبی آنالیز کرده ایم و شناخت خوبی از این تیم پیدا کرده‌ایم. اگر ما بتوانیم تمرکز خود را حفظ کنیم و از نقاط قوت و ضعف آنها نهایت استفاده را ببریم می‌توانیم این تیم را شکست دهیم.

او درباره نتایج درخشان این تیم در دیدارهای مستقیم مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی، اظهار کرد: فکر نمی‌کنم که نتایج گذشته تراکتورسازی در آزادی مقابل استقلال بر روی بازیکنان تاثیری داشته باشد. هیجان و جو داخل ورزشگاه این اجازه را به بازیکن نمی‌دهد که به نتایج قبلی توجه داشته باشد. شرایط جدیدی وجود دارد و به نظرم این چیزها اهمیت خاصی ندارد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی درباره امکان حذف از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل بدهی تیم‌های ایرانی، تصریح کرد: تا جایی که من خبر دارم حدود چهار میلیارد بابت شکایت بازیکنان خارجی هزینه شده است و هر ماه نیز حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون نیز هزینه می‌شود. فکر می‌کنم با تلاش‌هایی که باشگاه انجام می‌دهد مشکلی در آینده پیش نیاید.

او در ادامه درباره نحوه بازی این تیم مقابل استقلال، بیان‌ کرد: طبیعی است که وقتی صاحب توپ نباشید باید دفاع کنید. ما باید بتوانیم در مواقع دفاعی از ضد حملات نهایت استفاده را ببریم و وقتی که توپ را از دست می‌دهیم سریع به خطوط دفاع خود اضافه شویم.

گل محمدی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا تیمش دفاع وسط دارد یا نه، بیان‌ کرد: ما دفاع وسط نداریم و از یکی، دو بازیکن خط میانی در بازی‌های قبل در دفاع وسط استفاده کرده‌ایم، اما عملکردشان خوب بوده و تمرکز خوبی روی کارهای دفاعی داشته‌اند.

او درباره حمایت هواداران با وجود کسب نتایج ضعیف، خاطر نشان کرد: ما مقابل هوادارانی قرار گرفته‌ایم که از لحاظ شخصیتی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و واکنش خوبی نسبت به اتفاقات نشان داده‌اند. آنها با وجود دو باخت ما را حمایت کرده‌اند و حتی بازی با پرسپولیس ایستاده به تشویق تیم پرداختند. این هواداران می‌توانند الگوی خوبی برای سایر تیم‌ها باشند. ما فردا (جمعه) هم منتظر حمایتشان هستیم. تا الان یک مورد هم ندیده‌ام که به عملکرد تراکتورسازی معترض باشند. من شرمنده آنها هستم، اما باید این شرایط را درک کنند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به این پرسش که نگاه کادرفنی تیم به بازیکنان جوان بعد از باز شدن پنجره نقل‌ و انتقالات چه خواهد بود؟ در این باره توضیح داد: نیم فصل اول فرصت خوبی برای بازیکنان جوان است تا با عملکرد خوب خودشان را نشان دهند. ما هم در نیم فصل اول آنها را ارزیابی می‌کنیم تا ببینیم می‌توانیم از آنها در ادامه مسابقات استفاده کنیم یا نه. این موضوع بستگی به شایستگی خودشان دارد که بتوانند از این فرصت استفاده کنند. اگر آنها خوب باشند ما به دنبال بازیکن با تجربه در نیم فصل دوم نخواهیم رفت.

او در پایان درباره وضعیت امید عالیشاه، تصریح کرد: اطلاع دقیقی در این باره ندارم. قرار بود که او جلسه‌ای را با باشگاه داشته باشد. آخرین صحبتی که با خودش کردم، قرار شده با مدیر برنامه‌اش جلسه‌ای داشته باشد و برای نیم فصل دوم به تراکتورسازی بیاید.90
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار