کد خبر: ۵۵۱۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱ 14 January 2018

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رونق تولید و اشتغال، مهم‌ترین اولویت مدیریت استان است، گفت: وظیفه اصلی ستاد تسهیل استان، حل مشکلات واحد‌های تولیدی تعطیل، نیمه‌تعطیل و مشکل‌دار است و رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در حال ساخت در اولویت بعدی است.
دکتر مجید خدابخش در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان سراب، افزود: در شرایط کنونی اقتصاد کشور، ایجاد اشتغال و تولید نسبت به گذشته دشوار است و بر این اساس مدیریت اجرایی استان آماده حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذارانی هستند که آذربایجان شرقی را به‌عنوان محل سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان سراب به‌ویژه در بخش دامپروری و تولید محصولات لبنی، گفت: تولیدکنندگان سرابی باید با عرضه محصولات باکیفیت بومی به دنبال صادرات و حضور در بازار‌های رقابت جهانی باشند.

خدابخش با اشاره به اینکه مجموع تولیدات بخش کشاورزی شهرستان سراب بالای 5۵۵ هزار تن در سال بوده و این شهرستان با یک میلیون واحد جمعیت دامی، رتبه نخست استان را داراست افزود: با یکپارچه‌سازی زمین‌های‌کشاورزی برای بهبود کیفیت محصولات، تغییر الگوی کشت و اصلاح نژاد دام‌های منطقه، بی‌شک اقتصاد منطقه متحول شده و رونق بیشتری می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سراب می‌تواند در بخش‌های کشاورزی و دام‌پروری در استان آذربایجان شرقی نقش خوبی در عرصه تولید و اشتغال ایفا کند، بر اصلاح نژاد دام‌های سبک و سنگین شهرستان سراب در جهت بهره‌وری هرچه بیشتر برای افزایش تولیدات لبنیات تأکید کرد.

خدابخش در مورد طرح نفلین‌سینیت سراب نیز از برگزاری نشست‌های متعدد با مسئولان ایمیدرو و تلاش نماینده سراب در این زمینه خبر داد و بار دیگر تاکید کرد: سرمایه‌گذار بخش خصوصی با شرکت ایمیدرو تفاهم نامه‌ای منعقد کرده و در صورت اینکه مطالعات، توجیه اقتصادی طرح را نشان دهد کارهای اجرایی آن شروع خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی بابیان اینکه اگر به دنبال اشتغال پایدار هستیم نباید توجه خود را تنها به بخش صنعت معطوف کنیم، گفت: بخشی از عدم دستیابی به اشتغال و درآمد پایدار در شهرستان سراب به این باز می‌گردد که هنوز از روش‌های سنتی به صنعتی در بخش کشاورزی و دام‌پروری روی نیاورده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه گرفتار شدن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در پیچ‌وخم بروکراسی، مایه شرمندگی مسئولان است، گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید و اشتغال می‌خواهیم گام‌های علمی برداریم و در این راستا ضمن این‌که از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم بلکه به حمایت از آن‌ها نیز افتخار می‌کنیم.

دکتر خدابخش در پایان با اشاره به این‌که تشکیل ستاد حمایت از سرمایه‌گذاران در دستگاه قضایی آذربایجان شرقی نشان‌گر توجه قوه قضائیه به تولید و اشتغال است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه رهنمودهای مقام معظم رهبری و منویات ایشان شرایطی فراهم کرده تا قوای سه‌گانه برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و رفع مشکلات معیشتی مردم همراه و همگام پای‌کار باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار