امام جمعه تبریز با اشاره به خروج آمریکا از برجام :
امام جمعه تبریز گفت: خروج آمریکا از برجام نشان داد دشمنان تابلودار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قابل اعتماد نیستند.
کد خبر: ۶۰۴۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹ 11 May 2018

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: این یک توفیق الهی است که خداوند دشمنان ما را از قشر احمق‌ها قرار داد و همه دیدیم که بعد از این اتفاق برادران حزب‌الله با بیش از ۵۰ موشک قلب اسرائیل را مورد هدف قرار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری تا چند سال دیگر اسمی از رژیمی به نام اسرائیل نخواهد بود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام نشان داد دشمنان تابلودار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قابل اعتماد نیستند، تصریح کرد: همانطور که رهبری در دوم فروردین سال ۹۴ در حرم امام رضا(ع) فرمودند که فریب لبخند دشمن را نخورید چراکه وقتی کارشان تمام شد، به ما خواهند خندید، از این‌رو الان حتی اگر افرادی تردید از این موضوع داشتند نیز فهمیدند که دشمن به هیچ‌وجه قابل اعتماد نیست.

وی ادامه داد: آمریکا در حالی از برجام خارج شد که از ما امتیازهایی گرفت و تحریم‌های زیادی در قالب افراد و شرکت به ما اضافه کرد ولی در نهایت با برجام چنین برخورد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: امروز وظیفه ما اطاعت از صحبت‌های رهبری است و هرگونه برخورد با آمریکا و غرب باید مبتنی از صدای واحد از اتحاد مسوولان و مردم باشد،باید تمام آحاد جامعه اسلامی از جمله احزاب و سلایق سیاسی یک حرف را بزنند و همه در مقابل آمریکا نشان دهیم که از برجام خارج شدن برای مردم هیچ اثری ندارد.

وی اضافه کرد: از ابتدای انقلاب که دانشجویان لانه جانسوسی آمریکا را تسخیر کردند، ما در حال تحریم هستیم ولی آن تحریم‌ها باعث شد که به خود اتکا کنیم و الان نیز با رعایت الزامات اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری، روی پای خود ایستادیم.

آل‌هاشم با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا پس از چند ماه تبلیعات، خروج خود از برجام را اعلام کرد و شکست منطق مذاکره را بار دیگر نشان داد، گفت: آمریکای مستکبر در همراهی و توافق با سایر کشورها و متحدان غربی خود نمی‌تواند خوی استکباری را کنار بگذارد، ایران با اتخاذ راهبرد نرمش قهرمانه که به برجام ختم شد، حربه دشمن در رابطه با ایران‌هراسی را خنثی کرد ولی آمریکا از ابتدا نشان داد به هیچ عهدی پایبند نبوده و بیهوده بودن مذاکره و توافق با این دولت استکباری را به کل دنیا نشان داد.

امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه هدف اصلی آمریکا برهم زدن بازی خودساخته‌ای است که با ایجاد گروه‌های تروریسستی در منطقه به راه انداخته ولی بازهم خودش شکست خورد، افزود: این اقدام آمریکا استفاده ابزاری از توافق بین‌المللی و گروگان‌گیری آن برای کسب رضایت از لابی عربی_ صهیونیستی بود که قطعاً خطرات این روند برای آینده وجود دارد.

وی متذکر شد: گره زدن یک توافق بین‌المللی به موضوع اقتدار و نفوذ منطقه‌ای یک حرکتی خلاف تمام قواعد و عرف بین‌المللی است که مورد اعتراض طرف‌های مقابل نیز قرار گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرو: از نوع مواضع کشورهای دیگر طرف قرارداد می‌توان دید جز لابی عربی_صهیونیستی بقیه کشورهای جهان نسبت به این عهد شکنی معترض هستند.

وی با بیان اینکه این موضوع آزمونی بزرگ و تاریخی برای متحدان غربی آمریکا به شمار می‌رود تا میزان تعهداتشان به قول و قرارهای بین‌المللی و میزان وابستگی به آمریکا را نشان دهند، افزود: سخنان و ادعاهای پوچ رییس جمهور آمریکا به ملت ایران هیچ تازگی نداشت چراکه ملت ایران چهار دهه است با این ادلیات و توطئه‌ها مواجه بوده و همیشه سربلند بیرون آمده‌اند.

آل‌هاشم بیان کرد: تردیدی نیست این بار نیز ملت ایران با وحدت و یکپارچگی و زیر پرچم انقلاب و با اتکا به توان خود و توصیه‌های رهبری، طعم تلخ شکست و روسیاهی را به آمریکا و مجموعه نظام سلطه خواهند چشاند.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به اهمیت محیط زیست در جامعه، ابراز کرد: همانطور که ما از محیط اطراف خود لذت می‌بریم و سعی می‌کنیم آن محیط را همانند خانه خود بدانیم و بیشترین تلاش را برای حفظ محیط بکنیم حفظ محیط زیست نیز باید آن‌گونه باشد تا کمترین خراش به آن وارد شود و سعی کنیم مخیط فضای سبز را سالم نگه داریم.

وی در اعلام مناسبت‌های این هفته تصریح کرد: هفته بسیج سازندگی را پیش‌رو داریم که این مجموعه در اوایل انقلاب به فرمان امام راحل(ره) جهاد سازندگی تشکیل یافت که خدمات ارزنده‌ای در همه بخش‌ها در کشور انجام دادند ولی با ادغام با جهاد کشاورزی زمانی بخش سازندگی تضعیف یافت که سپس با فرمان رهبر معظم انقلاب این بخش به بسیج سازندگی سپرده شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در ادامه هفته هلال احمر را یادآور شد و گفت: این خادمان ارائه خدمات اجتماعی، توانبخشی، تلاش برای دفاع از ارزش‌های اسلامی را حز وطایف خود دانسته و همیشه سفیر صلح و دوستی و فرشته نجات مصدومان است.

وی با تاکید به خدمات اعضای هلال‌احمر در روزهای سخت، گفت: هلال احمر سگ‌های تربیت شده دارند که در سیل و زلزله انسان‌ها را زنده می‌یابند.

امام جمعه تبریز در ادامه خطاب به ماموران نیروی انتظامی و مسوولان قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی به موضوعات فروش سگهای زینتی، گفت: اگر برخورد صحیح انجام نگیرد بنده در هفته‌های آتی حرف‌های زیادی در این رابطه خواهم زد تا این وضعیت ساماندهی شود و مسوولان دقت لازم را بکنند.

وی افزود: در خیابان دامپزشکی مبادلات در رابطه با سگ‌های زینتی انجام گرفته است در حالیکه تبریز یک شهر مذهبی و متدین است و اصلا در شان تبریز نیست که خرید و فروش سگ تزئینی انجام گیرد.

آل‌هاشم متذکر شد: سرمان را گرم ترویج کنسرت کرده‌ایم و اکثر رستوران‌ها موسیقی زنده برگزار می‌کنند و ان را جزو برنامه‌های ۲۰۱۸ می‌دانند در حالی که موسیقی زنده چه ربطی به تبریز ۲۰۱۸ دارد و چرا باید برنامه‌هایی که آمال ما زیر سوال ببرد انجام گیرد در حالیکه ما چنین برنامه‌هایی را نمی‌خواهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید به اینکه اداره اماکن کجا هستند و چرا به این موضوعات رسیدگی نمی‌کنند، افزود: مگر دستور العملی صادر شده که برای رونق بخشی برنامه تبریز ۲۰۱۸ موسیقی زنده پخش شود و واقعاً این قانون از کجا درآمده است.

وی هفته تکریم مساجد و به غبارروبی مساجد را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید از مساجد مراقبت کرده و در مساجد یک کلام حرف بزنید و با وحدت و صمیمت جلو بروید چراکه مساجد سنگرهای انقلاب هستند.

خطیب نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز خطاب به هیات‌های امنا، پایگاه‌های مقاومت، کانون‌های فکری نوجوانان و روحانیت مبنی بر اینکه برنامه‌های فرهنگی برگزار کنید، افزود: بنده دستور تشکیل مرکز رسیدگی به امور مساجد را داده‌ام تا برای رسیدگی به مشکلات مساجد دقت شود و به تبع آن همه یکی شوند و اختلاف‌ها جمع شود.

وی تاکید کرد: ما برای تقویت جوانان انقلابی نیاز داریم چراکه در اینده به این جوانان نیاز داریم نه اینکه کاری کنیم که از مسجد دور شوند.فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار