کد خبر: ۶۰۵۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹ 14 May 2018

وزیر خارجه از نامه خود به فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در روز 20 اردیبهشت خبر داد و گفت: این نامه درباره تخلفات امریکا است و نامه ایران به عنوان سند سازمان ملل منتشر خواهد شد.

ظریف که در اقامتگاه سفیر ایران در مسکو با خبرنگاران سخن می‌گفت در پاسخ به سوالی درباره دیدارش با همتای روسی اظهار کرد: در این دیدار درباره سوریه صحبت شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین توافق کردیم ایران و روسیه به عنوان دو عضو روند استانه درباره کاهش تنش و کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه و رسیدن به راه حل سیاسی صحبت شد.

وزیر خارجه کشورمان با اشاره به مذاکرات سوچی و مذاکرات طرف‌های مختلف سوری در سوچی ابراز امیدواری کرد همکاری های بین المللی درباره سوریه بیشتر شود.

او درباره سفر خود به بروکسل نیز گفت: آقای عراقچی نخستین دور مذاکرات کارشناسی را انجام دادند و قرار است وزیران خارجه و خانم موگرینی هم این مذاکرات را به طور جزیی تر انجام دهند.

ظریف تاکید کرد کشورهای مختلف باید بتوانند بدون مزاحمت با ایران همکاری کنند و از این گذشته ضعف های برجام نیز که به دلیل کارشکنی امریکا ایجاد شده باید درباره دوران بعد از خروج ترامپ رایزنی شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار