نایب رئیس مجلس:
نایب رئیس مجلس، آخرین نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با موضوع تخلفات ثبت سفارش خودرو را تشریح کرد.
کد خبر: ۶۳۸۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲ 04 August 2018

 به گزارش تابناک تبریز، مسعود پزشکیان، در تشریح آخرین نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار داشت: در این نشست درباره مفاسد حوزه واردات محموله‌های قاچاق به کشور، تخلفات در ثبت سفارش و واردات خودرو و فساد در بانک‌ها بحث و بررسی‌هایی صورت گرفت.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: در این نشست گزارشی از سوی وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سازمان بازرسی ارائه و مقرر شد که این نهادها اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا در برخورد با مفاسد اقتصادی و بانکی با قدرت بیشتری عمل شود.

تعدادی از بدنه وزارت صنعت برای تخلف در ثبت سفارش خودرو به قوه قضاییه معرفی شدند

وی با بیان اینکه در این نشست درباره افرادی که خودروهای غیرمجاز وارد کشور کرده‌اند بحث شد، ادامه داد: وزیر صنعت گزارش‌هایی درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو ارائه داد و در این زمینه تعدادی از متخلفان به قوه قضاییه معرفی شده‌اند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تعداد افرادی که برای تخلفات در ثبت سفارش خودرو معرفی شده‌اند کم نیستند، یادآور شد: تعدادی از بدنه وزارت صنعت توسط وزیر صنعت به قوه قضاییه معرفی شده اند و برخی از کارشناسان وزارت صنعت نیز باید با حضور در قوه قضائیه پاسخگو باشند.

فرصت 6 ماه برای ارز بگیران دولتی

وی با اشاره به اینکه برخی شکایت‌ها در این باره توسط گمرک مطرح شده است، افزود: قوه قضائیه از تمام افرادی که در این فرآیند به طریقی قصوری داشته‌اند بازجویی می‌کند، اما چون حکم صادر نشده متهم کردن و بخشی را مقصر دانستن کار صحیحی نیست، البته آنچه که مشخص بوده تخلف رخ داده است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: افرادی که ارز دولتی دریافت کرده‌اند 6 ماه فرصت دارند که این ارزها را تبدیل به کالا کرده و به کشور بازگردانند، از این رو تا زمانی که 6 ماه نشده بحث مفسده آن قابل بحث نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار