نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز :
مردم جمهوری ترکیه با پایبندی به اصول و آموزه های دین مبین اسلام از فرهنگی اصیل پیروی میکنند.
کد خبر: ۶۶۵۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸ 08 October 2018

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: مردم جمهوری ترکیه با پایبندی به اصول و آموزه های دین مبین اسلام از فرهنگی اصیل پیروی میکنند.

به گزارش تابناک تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز با تقدیر از فعالیت های دیپلماتیک فاهری چاغلار گفت: شما بعنوان یکی از دیپلمات های کار بلد در تحکیم و تعمیق روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه نقشی ارزشمند دارید.

امام جمعه تبریز با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی ایران و ترکیه افزود: این اشتراکات می‌تواند زمینه رفت‌وآمد اتباع و گردشگران دو کشور را فراهم کند و در این میان تبریز که از زمانهای دور تاکنون بستر اصلی روابط ایران و ترکیه بوده میتواند در عمق بخشی به اشتراکات فرهنگی، مذهبی و سیاسی نقش بی بدیل داشته باشد.

فاهری چاغلار سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز نیز در این دیدار با بیان اینکه مواضع حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همیشه محور وحدت در روابط دو کشور بوده است، اظهار داشت: مردم همه کشورهای همسایه به نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی احترام ویژه ای قائل هستند چرا که نگاه امام جمعه تبریز به مسائل مختلف روز و بین الملل جامع و استراتژیک است.

ماموریت فاهری چاغلار سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز تا چند روز آینده به اتمام میرسد./

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار