نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حفظ و پایداری منابع طبیعی و توسعه و بهره وری اصولی از آنها موجب رشد و تعالی کشور است و بدون تردید توسعه پایدار بدون توسعه منابع طبیعی امکان پذیر نیست.
کد خبر: ۷۲۴۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳ 10 March 2019

 به گزارش تابناک تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جمع اعضای شورای حفاظت منابع طبیعی استان با بیان اینکه هفته منابع طبیعی فرصتی مناسب برای تبیین وظایف همگان در برابر حفاظت از خلقت موزون و حکمت آمیز طبیعت خداوندی است، گفت: گیاهان و درختان بخشی از نظام حکمت آمیز خلقت است که شادابی جوامع انسانی به آن وابستگی کامل دارد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر حفاظت از این مواهب خدادادی افزود: نقش منابع طبیعی در حیات انسان بسیار ارزشمند است اما در این بین ۴ پدیده مهم آلودگی زیست محیطی، بیابان زایی، کمبود آب شیرین و آلودگی هوا به عنوان بزرگترین مشکل جهانی مطرح است که کشور ما را تحت تاثیر قرار میدهد.

وی با اشاره به آمارهای جهانی در خصوص مرگ و میر انسانها براساس آلودگی آب و هوا گفت: سالانه ۸۰۰هزار نفر در جهان بر اثر آلودگی آب و هوا از بین میروند از این رو برای توسعه متوازن و جلوگیری از آسیب هایی که متوجه انسانها میشود باید از انفال حفاظت شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی جلب مشارکت های مردمی در طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری را بسیار مهم دانست و گفت : باید با ایجاد انگیزه در مردم و نهادینه کردن فرهنگ حراست از منابع طبیعی بواسطه رسانه های جمعی خصوصاً صداوسیما و همچنین به کارگیری فناوری های زیست محیطی در حفاظت از ذخایر ملی و جنگل ها برنامه های مدون عملیاتی داشته باشیم.

در این دیدار کارت همیار طبیعت به نماینده ولی فقیه در استان اهدا شد و حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم بمناسبت هفته منابع طبیعی یک اصله نهال در محوطه بیت امام جمعه تبریز کاشت

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار