فارس،شهراولین‌ها امروز اولینی دیگر رقم زده و با تجمع مردمی در مقابل بیت امام جمعه تبریز اقدام سخیف ترامپ در تحریم سپاه پاسداران را محکوم کرد و خود را یک سپاهی به جهان معرفی کرد.
کد خبر: ۷۳۳۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴ 11 April 2019

صبح امروز جمعی از اقشار مختلف مردم تبریز در یک اقدام خودجوش مقابل بیت نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز اجتماع کرده و شعارهای حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل یاوه‌گویی‌های سران آمریکا را سر دادند.

تجمع‌کنندگان پلاکاردهایی که بر روی آنها نوشته شده « من هم سپاهی‌ام » و «من بیر پاسدارام » و... در دست داشتند و شعارهایی مانند « مرگ بر آمریکا » و «آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی »  را سر دادند.

حجت‌الاسلام  والمسلمین آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز هم که سخنران این تجمع مردمی بود، لباس پاسداری بر تن کرده بود، استاندار و مقامات ارشد نظامی و انتظامی نیز در این تجمع حضور داشتند.
 

 

یاسین ابراهیمی، یکی از دانشجویان شرکت‌کننده در این تجمع به خبرنگار فارس می‌گوید: این رنگ و لباس مخصوصاً با آن آرم زرد رنگ زمینه آبی، برای من از لحظه‌ای که چشم باز کردم خاطره است، خاطراتی که وسعتش به اندازه‌ سن‌ام است و عمق‌اش به بلندای تمام ذهنم و همیشه محترم بوده است.

وی ادامه می‌دهد: گاهی شور و وجد برایم داشته و گاهی درس و آموزش، اصلا من تربیت شده‌ کلاس‌های این لباس هستم که الزاماتش با همه‌ لباس‌های دیگر فرق داشت، لباس کار نبود! لباس فرم هم نیست! تاریخچه‌ای دارد به وسعت جلگه‌ خوزستان، ارتفاعات کردستان، بیابان‌های سیستان و امواج خلیج فارس، مردانی دارد که هنوز هم دیدن قامت‌شان در این لباس دل را می‌لرزاند و چشم را می‌نوازد.

یاسین که فرزند پاسدار است،  به آقازاده‌ها و ژن‌های خوب جامعه اشاره می‌کند و می‌گوید: با افتخار من یک پاسدارزاده هستم.

جباری یکی از بازنشستگان سپاه پاسداران که امروز لباس بازنشستگی خود را بر تن کرده است، می‌گوید: پاسداری بازنشستگی ندارد، پاسداری یک عشق است و این عشق پایان ندارد.

او ادامه می‌دهد: خداوند در آیه ۶۰ سوره انفال " وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ " را فرموده و ما نیز تا پای جان معتقد به آن خواهیم بود.

محمودی از دیگر پاسداران بازنشسته است که با حضور در این تجمع ابتدا با شوخی می‌گوید: چه دلنشین است این تجمع تروریست‌ها.

او ادامه می‌دهد: حتما تصویر همت، زین‌الدین، باکری، باقری، بروجردی و متوسلیان در این لباس را دیده‌اید. تهرانی‌مقدم ، همدانی و شاطری هم که سبزپوش بودند، چراکه این لباس معرف‌شان بود.

این پاسدار بازنشسته یادآور می‌شود: البته حاج قاسم هم از جمله سبزپوشان است که لرزه بر اندام همه دشمنان انداخته است.

مرضیه ناظمی از طلبه‌های حوزه علمیه تبریز هم می‌‌گوید: جالب است نام سپاه در همه جا هست یعنی وقتی مرزهای شرق و غرب ناامن می‌شود، از سپاه کمک می‌گیرند، وقتی دریای جنوب و شمال متلاطم می‌شود، باز هم حضورشان مشهود است، سیل و زلزله باز این سپاه است که قبل از هرکسی خود را به آنجا می‌رساند، دیگر از بخش‌های حضور فعال سپاه در سازندگی و آبادانی چیزی نمی‌گویم.

او ادامه می‌دهد: کار احمقانه ترامپ باعث شد تا قضاوت دنیا نسبت به سازمان تروریستی واقع‌بینانه‌تر شود و همه به خوبی بدانند که تروریست واقعی کیست؟
 

 

این تجمع که با حضور اقشار مختلف سپاهیان، بسیجیان، طلاب، دانشگاهیان و ... برگزار شد در پایان با قرائت بیانیه‌ای بر حمایت قاطع خود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد.

دولت دونالد ترامپ؛ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه (19 فروردین) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گروه‌های به اصطلاح تروریستی قرار داد.

این اقدام نابخردانه دولت ترامپ، موجی از واکنش‌ها و اعتراضات مردمی را در ایران به دنبال داشت که همچنان ادامه دارد.

این نخستین بار است که آمریکا بخشی از یک حکومت و یک سازمان رسمی نظامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.
 

 

تصاویر دیدار امیر خرم طوسی مشاور عالی فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار