در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان مطرح شد:
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر افزایش نظارت در جاده‌های مواصلاتی استان به‌منظور کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن، گفت: آمار تلفات جاده‌ای در استان قابل قبول نیست و باید تمام نهادهای مسئول برای به حداقل رساندن آن تلاش کنند.
کد خبر: ۷۵۰۸۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱ 02 June 2019

به گزارش تابناک تبریزمحمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان، تدوین گزارشی مستدل و مدون با محوریت علل سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن در جاده‌های استان را خواستار شد و گفت: ارتقای فرهنگ رانندگی، یکی از مهم‌ترین ضرورت‌های جامعه ماست و در این راستا باید از تجارب موفق کشورهای دیگر نیز استفاده شود.

وی همچنین بر ضرورت به‌روزسانی تجهیزات نظارتی پلیس تاکید کرد و گفت: بر اساس قوانین موجود، باید درصد مشخصی از جریمه‌های رانندگی و بیمه وسائط نقلیه به استان اختصاص یابد؛ این موضوع آن چنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است.

استاندار آذربایجان شرقی از پلیس راهور استان نیز خواست تا در برخورد با تخلفات رانندگی، قانون را مد نظر قرار داده و در موارد لزوم گواهی‌نامه افراد متخلف را باطل و از رانندگی آنان جلوگیری کنند.

پورمحمدی همچنین بر مرمت روکش آسفالت در محورهای مواصلاتی، بررسی علل فوت 50 درصد از مصدومان سوانح رانندگی در بیمارستان‌های استان، شناسایی تمام نقاط حادثه‌خیز استان و تلاش برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه، عامل انسانی را اصلی‌ترین عامل تصادفات رانندگی دانست و افزود: باید علاوه بر تجهیز پلیس به امکانات نظارتی مناسب، بیشترین انرژی مسئولان و متولیان این حوزه به فرهنگ‌سازی و آموزش اختصاص یابد.

جواد رحمتی با قدردانی از زحمات دستگاه قضایی بر ضرورت افزایش نظارت و برخورد با متجاوزان به حریم قانونی راه‌ها در استان تاکید کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز پیش از سخنان استاندار آذربایجان شرقی، گزارشی از وضعیت تصادفات رانندگی در استان ارائه کرد و با اعلام افزایش 26.7 درصدی سوانح رانندگی استان در سال 97 نسبت به سال 96، گفت: از لحاظ تعداد فراوانی سوانح رانندگی، استان آذربایجان شرقی رتبه ششم را در سطح کشور دارد.

علیزاده، تعداد فوتی‌های ناشی از سوانح رانندگی در استان از ابتدای سال جاری تا هشتم خرداد ماه را 79 نفر اعلام کرد و ادامه داد: این آمار نیز در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، پنج درصد افزایش یافته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار