استاندار مطرح کرد:
استاندار آذربایجان شرقی، اقتصاد دانش بنیان را پایه اصلی اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اگر امروز شعار اقتصاد مقاومتی را با خود تکرار می‌کنیم باید بدانیم که پایه اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد دانش بنیان است.
کد خبر: ۷۵۵۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹ 18 June 2019

به گزارش تابناک تبریز، محمدرضا پورمحمدی عصر سه شنبه در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی که با حضور معاون علمی رئیس جمهور همراه بود، اظهار داشت: خوشبختانه در سایه پیروزی انقلاب و به خصوص در سال‌های اخیر، به ضرورت اقتصاد دانش بنیان پی برده شده و سعی در پیشبرد این هدف در دانشگاه‌ها و مراکز علمی شده است بطوریکه در حال حاضر، 1.6 دهم دانش جهان، توسط جمهوری اسلامی ایران، تولید شده و 18 دانشگاه از مجموع دانشگاه های این کشور، از دانشگاه های برتر جهان به شمار می آیند.
وی دانشگاه‌های کشور را در سطح جهان تأثیرگذار دانسته و گفت: در استان آذربایجان شرقی نیز ۱۵۶ واحد آموزشی و علمی با ۲۰۰ هزار دانشجو وجود دارد.

پورمحمدی معاونت علمی و فناوری را کمک حال دانشگاه‌های استان دانسته و گفت: خوشبختانه تلاش‌های خوبی در این راستا در طول سال‌های گذشته انجام شده است که باید این تلاش‌ها را همچون نهالی دانست که به زودی به بار خواهد نشست.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: اگر امروز شعار اقتصاد مقاومتی را با خود تکرار می‌کنیم باید بدانیم که پایه اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد دانش بنیان است.

وی بر آمادگی استان آذربایجان شرقی در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد و گفت: در تلاش هستیم تا سهم خود را در تحقق این نوع اقتصاد ایفا کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار