رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:به تلاش‌های شبانه‌روزی، ظریف بی‌مهری نکنیم/جواب رد به مسدود سازی اکانت ظریف در توئیتر و اینستاگرام/علم‌الهدی: عده‌ای در داخل و خارج با ولایت می‌جنگند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۷۰۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰ 09 August 2019
تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
افشاگری جنجالی بدنساز معروف درباره فوتبالیست‌ها!

هادی چوپان، یکی از بزرگترین و معروف‌ترین بدنسازان ایرانی در سطح جهان است، او به تازگی در مصاحبه خود درباره فوتبالیست‌ها حرف‌های عجیبی زده است. هادی چوپان، یکی از بزرگترین و معروف‌ترین بدنسازان ایرانی در سطح جهان است که به تازگی در مسابقات حرفه‌ای کانادا موفق شده مدال طلا را به دست بیاورد. او در مصاحبه جدید خود اعلام کرده که فقط ورزشکاران بدنسازی از دارو‌های استروئیدی استفاده نمی‌کنند و بسیاری از ورزشکاران ملی‌پوش هم از این مواد استفاده می‌کنند و حتی خود او در چند اردو این مواد را به بازیکنان فوتبالیست تزریق کرده است. /خبرآنلاین

به تلاش‌های شبانه‌روزی، ظریف بی‌مهری نکنیم

حسین سبحانی‌نیا، فعال سیاسی اصولگرا و نماینده ادوار مجلس در یادداشتی برای خبرآنلاین نوشت: ️در روز‌هایی که تحریم‌های آمریکا مبادلات اقتصادی ایران را هدف قرار داده و حتی برخی شخصیت‌های مهم نظام، چون آقای ظریف به عنوان سخنگوی دیپلماسی ایران وارد لیست تحریم‌ها می‌شود، ضرورت دارد که وحدت و یکپارچگی را بیش از گذشته در دستورکار قرار دهیم.

جواب رد به مسدود سازی اکانت ظریف در توئیتر و اینستاگرام

بخش فارسی صدای آمریکا در اقدامی مستقل کلمه «services» در بخش چهارم فرمان اجرایی ترامپ در روز ۲۴ ژوئن درباره تحریم رهبر ایران را به اضافه شدن نام ظریف به لیست SDN ربط داده و نتیجه گرفته است که باید اکانت وزیر خارجه ایران پس از تحریم ظریف، مسدود شود. اما وزارت خزانه‌داری به درخواست بخش فارسی صدای آمریکا پاسخ صریح نداده، اما وزارت خارجه امریکا تلویحا جواب داده است که توئیتر و اینستاگرام خصوصی هستند و درخواست بخش فارسی را به این شرکت‌ها ارجاع داده است. اما بعدا مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خزانه‌داری به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: او {ظریف} هنوز توئیت می‌کند و این بد است که مردم ایران نمی‌توانند توئیت کنند. از سوی دیگر مدیر ارتباطات جهانی توئیتر، ایان پلانکت به ایمیل بخش فارسی جواب داده و گفته کامنتی روی اکانت مورد نظر به دلیل حفظ حریم شخصی و به دلایل امنیتی ندارد. استفانی اوتوای مدیر ارتباطات سیاستگذاری اینستاگرام گفت: فیس بوک{مالک اینستاگرام} توضیحی برای درخواست بخش فارسی ندارد.

سوداگری در مسکن چند برابر ارز سود داد؟

فرشاد مومنی، استاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ️گزارش رسمی وزیر پیشین مسکن اشاره می‌کند که تب سوداگری شکل‌گرفته در این بخش باعث شده تا ارزش دلاری خانه‌های خالی در سال ۹۷ معادل ۲۵۰ میلیارد دلار باشد، یعنی به این میزان از دارایی‌های بین نسلی کشور فدای آزمندی‌های بی‌پایان سوداگرها، لاشخور‌ها و فساد در نظام تصمیم گیری شده است. تصور کنید که در دوره‌ای که ۲۵۰ میلیارد دلار تلف شده است، ارزش کل بورس کشور معادل ۱۱۰ میلیارد دلار بود.

هشدار درباره ورود پول‌های کثیف به کمپین‌های انتخاباتی

طیبه سیاوشی با اشاره به ورود پول‌های کثیف به کمپین‌های انتخاباتی گفت: ️معمولا نماینده‌ای که برای ورود به مجلس پول‌های زیادی خرج کرده در مدت ۴ سال نمایندگی خود از طرق مختلف تلاش‌های زیادی برای جبران هزینه کرد‌های پیش از انتخابات می‌کند. / جماران

رئیس اینستکس استعفا کرد

روزنامه بیلد آلمان گزارش داد که سفیر پیشین این کشور در ایران که به تازگی ریاست اینستکس راعهده دارشده بود، از این سمت استعفا کرد. این روزنامه نوشت که استعفای اربل به دلیل افشای گفت: وگوی او با «کن جبسن» مجری یک رادیوی اینترنتی است که در آن درباره هولوکاست و مسائل مربوط به رژیم صهیونیستی و فلسطینیان اظهاراتی مطرح کرده است. / ایرنا

همتی: از آقا عذرخواهی کردم

رئیس کل بانک مرکزی در گفتگو بابرنامه دستخط گفت: مقام معظم رهبری و رییس جمهور از عملکرد ما رضایت دارند، اما این کافی نیست و مشکلات ادامه دارد و کار‌های مهم دیگری مانده که باید انجام دهیم. اینطور نیست که برای مدیریت بازار فقط ارز وارد بازار کنم، تدبیری به کار نمی‌گیرم که مشکل داشته باشد. بعد ازاینکه قرار شد به بانک مرکزی بروم، از آقا عذرخواهی کردم که قبل از رفتن به چین وقت شما را گرفتم، ولی نتوانسته ام رهنمود‌های شما را اجرا کنم. ایشان فرمودند: اشکال ندارد و همین جا (در بانک مرکزی) موفق کار کنید. برخی می‌گویند دوست داشتید وارد بانک مرکزی شوید؟ این چه دوست داشتنی است؟ ۶ ماه اول سال من اصلا شب‌ها خوابم نمی‌برد؛ ساعت ٢ نصف شب بلند می‌شدم و می‌گفتم چه کار باید بکنم؟ دوست داشتم کاری برای کشورم انجام دهم و مردم احساس رضایت کنند. الان کسی اصلا ریال نمی‌گوید؛ چرا واحدی که هیچ کس اسمش را اعلام نمی‌کند را اصرار داریم واحد پولمان باشد. این طرح اصلا هزینه چند هزار میلیاردی ندارد.

اگر مطب پزشکی کارتخوان نداشت، گزارش دهید

مدیرکل بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: تا ۲۳ مرداد که شاید تمدید شود به پزشکان مهلت دادیم که دستگاه‌های کارتخوان خود را در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت نام کنند. مردم اگر به مطب پزشکی مراجعه کردند و آن مطب دستگاه کارتخوان نداشت، موضوع را به ستاد خبری سازمان امور مالیاتی به شماره ۰۲۱۳۵۰۱۹ اعلام کنند و سازمان امور مالیاتی علاوه بر جریمه غیر قابل بخشش، این نوع عدم همکاری‌ها را فرار مالیاتی محسوب و با آن‌ها برخورد قانونی می‌کند. /خبرآنلاین
 
نظر رئیس قوه قضائیه درباره مبارزه با فساد در این دستگاه

رئیس قوه قضائیه با اعلام اینکه مبارزه با فساد را در دستگاه قضا باید تشدید کنیم گفت: اگر اعلام کردند ۳ نیروی فاسد از مجموعه کنار رفتند، این تضعیف دستگاه است یا تقویت آن؟ باور ما این است که این، تقویت دستگاه قضاست. باید معلوم شود در دستگاه سالم، دو لکه سیاه در نظر مردم جلب توجه کرده و این حرکت عظیم اثربخش تحت الشعاع ۴ نفر آدم فاسد قرار گرفته است. رئیس قوه قضائیه، فساد اقتصادی را ریشه بسیاری از فساد‌ها از جمله فساد اخلاقی و سیاسی دانست و با تأکید بر اینکه برخورد با قضات و یا کارکنان فاسد موجب تقویت دستگاه قضایی می‌شود، اظهار کرد: نباید اجازه دهیم دستگاه قضایی به ذره‌ای فساد آلوده شود، زیرا اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی را از دست می‌دهیم.

خیلی‌ها به خاطر زود رنجی از امام و مقام معظم رهبری، از قطار انقلاب پیاده شدند

آیت‌الله موحدی کرمانی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: زودرنج نباشید و اگر کار اشتباهی کردید آن را بپذیرید. خیلی‌ها در انقلاب به دلیل برخورد‌هایی که امام و مقام معظم رهبری با آن‌ها داشتند و رنجیدند و از قطار انقلاب پیاده شدند. وی در پایان خطبه اول با ذکر روایتی از امام باقر علیه السلام که امروز سالروز شهادتشان است، بیان داشت: ایشان می‌فرمایند که انسان باید سعی کند تنبلی و زودرنجی در او نباشد؛ چراکه اگر کسی تنبل شود موفق نمی‌شود که کارهایش را انجام بدهد و اگر کسی زودرنج شد، سخن حق را نمی‌تواند تحمل کند. در برابر فرمان خدا نباید تنبلی کرد و باید از ساعات عمر خود برای کار و دعا استفاده کند. رنجش در برابر سخن حق نیز موجب گمراهی انسان می‌شود. خیلی‌ها در طول انقلاب به دلیل برخورد‌های به حق امام و رهبری رنجیده شدند و در نتیجه از قطار انقلاب پیاده شدند. طلحه و زبیر نیز در برابر سخن حق رنجیده شدند و در برابر امام علی (ع) ایستادند.

علم‌الهدی: عده‌ای در داخل و خارج با ولایت می‌جنگند

خطیب نماز جمعه مشهد بیان کرد: دشمنی با ولایت امروز از همان جنسی است که از روز رحلت پیغمبر به وجود آمد. امروز در داخل و خارج با ولایت می‌جنگند. حجت‌الاسلام سید احمد علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه حرم رضوی با تسلیت شهادت جانگداز امام پنجم گفت: امام باقر وصیت کردند در سالروز شهادت من در منا عزاداری کنید، به ایشان می‌گویم ما اشک دلمان را به میوه دلتان آقا امام هشتم تقدیم می‌کنیم. خطیب نماز جمعه مشهد مقدس ادامه داد: در سیره سیاسی اهل بیت باید به دو جهت توجه کنیم، یک جهت موضع‌گیری دشمنان معصومین و اهل بیت است و اینکه چگونه مقابله آنان با دشمنان است. وی تاکید کرد: دشمنی با ولایت امروز از همان جنسی است که از روز رحلت پیغمبر به وجود آمد. امروز در داخل و خارج با ولایت می‌جنگند و همه‌شان عناصر قوی شیطان هستند و فرمانده اصلی شان است.

سازمان سنجش: با فاجعه خالی ماندن ظرفیت رشته‌های علوم پایه مواجهیم

ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: متاسفانه ما در عرصه گرایش به سمت رشته‌های علوم تجربی و خالی ماندن ظرفیت رشته‌های علوم پایه با یک فاجعه در کشور مواجه هستیم. به این معنا که ما برای توسعه کشور باید در دو حوزه (رشته‌های علوم انسانی و ریاضی) که نقش اساسی در توسعه هر جامعه دارند، سرمایه گذاری کنیم. در واقع رشته‌های فنی و علوم انسانی از جمله این رشته‌هایی هستند که توسعه هر جامعه‌ای بر اساس آن اتفاق می‌افتد، اما در کشور ما وضعیت به گونه‌ای است که داوطلبان به سمت رشته‌های تجربی گرایش پیدا کرده‌اند. خدایی تاکید کرد: گرایش داوطلبان به سمت رشته‌های تجربی، آموزش و پرورش را به دلیل انباشت دبیرستان‌ها با داوطلبان علوم تجربی با چالش مواجه کرده است و از طرفی رشته‌های علوم پایه از جمله رشته‌های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، آمار و ... به دلیل کاهش استقبال از سوی داوطلبان، دچار صدمه شده اند.

آیت‌الله یزدی: مخالف شادی مردم نیستیم

آیت‌الله یزدی با ذکر این مطلب که نباید به بهانه کنسرت در شهر‌ها گناه و فسخ و فجور را ترویج دهیم گفت: وقتی یک مدیرکل وزارت ارشاد کنسرتی را به راه انداخته و در آن به نام هنر، رقاصی را رواج داده، باید بدانیم که حقوق الهی را زیر پا گذاشته است و باید با او برخورد شود؛ البته ما مخالف شادی مردم نیستیم، اما نباید به نام شادی حقوق الهی پایمال شود؛ اگر کنسرت هم می‌خواهند بگذارند حق ندارند که در آن به رقاصی پرداخته و بی حجابی‌هایی که خلاف خواسته خداوند و منویات رهبر معظم انقلاب است ایجاد کنند. آیت الله یزدی در ادامه با ذکر اینکه حقوق الهی و عامه باید در کار دادستانان مورد نظر واقع شود عنوان کرد: دادستان‌ها نباید اجازه دهند که کسانی در فضای عمومی، حقوق الهی و احکام شرعی را پایمال کنند و در این راه نباید از هیچ کسی واهمه داشته باشیم؛ همچنین اگر مشاهده کردند که حق مردم در حال تضییع است باید احساس وظیفه کرده و وارد عمل شوید و جلوی آن را بگیرند.
 
مطهری: اختیارات رئیس جمهور در قانون کم نیست

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اختیارات رئیس جمهور در قانون اساسی کم نیست، اما بستگی به شخصیت هر رئیس جمهوری دارد. علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس در خصوص اختیارات رئیس جمهور اظهار داشت: اختیارات رئیس جمهور در قانون اساسی کم نیست، اما بستگی به شخصیت هر رئیس جمهوری دارد. وی افزود: به هر حال برخی از روسای جمهور مانند آقای روحانی ملاحظاتی دارند و از برخی اختیارات خود استفاده نمی‌کنند، اما برخی از روسای جمهور مانند آقای احمدی‌نژاد جسارت بیشتری دارند و از اختیارات خود استفاده می‌کنند و حتی ممکن است فراتر بروند. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: به نظر من بحث اختیارات یک رئیس جمهور بیشتر به روش رئیس جمهور بر می‌گردد که چگونه رفتار کند.
 
میرلوحی: اصلاحات، تحریم انتخابات را نفی می‌کند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه زمینه همکاری اصلاح‌طلبان با اصولگرایان معتدل خیلی بیشتر از همکاری میان خود اصولگرایان است، گفت: جریان اصلاحات، «تحریم» و «حضور بی‌قید و شرط» در انتخابات را نفی کرده و تلاش می‌کند تا فضای انتخابات را تغییر دهد.
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین