اظهارات متناقض معاون اول رئیس‌جمهور، موجب طرح پرسش‌ها و ابهامات جدی درباره میزان مسئولیت وی در برخی ناکارآمدی‌های دولت شده است.
کد خبر: ۷۷۰۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸ 10 August 2019
 

روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

اسحاق جهانگیری اخیرا در جمع خبرنگاران گفت ممکن است اختلافات کارشناسی در دولت  وجود داشته باشد اما من از اختیارات خودم راضی هستم.


رابطه ما با آقای دکتر روحانی درهیچ مقطعی، «اختلالی» نبوده و الان هم نیست. این در حالی است که آقای جهانگیر سال گذشته با اعتراض به فقدان اختیارات خویش در دولت گفته بود من حتی اختیار تغییر منشی دفتر خودم را هم ندارم.

با این وصف، اکنون برای افکار عمومی جای سؤال است که حرف اخیر جهانگیری درست است و واقعیت دارد یا سخنان قبلی وی؟ و این که سهم جهانگیری در سوءتدبیرها و سوءمدیریت‌های فاحش اقتصادی دولت نظیر واگذاری رانت‌آمیز ۱۸ میلیارد دلار از ذخایر کمیاب ارزی به قیمت ۴۲۰۰ تومان چیست؟ در اردیبهشت ۹۸ ، این جهانگیری بود که فروش نامحدود ارز به قیمت ۴۲۰۰ تومان را اعلام کرد؛ تصمیمی که رانتی بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد تومان را در حلقوم مفسدان و رانت‌خواران ریخت. در آغاز اعلام این تصمیم توسط جهانگیری، روزنامه‌های اصلاح‌طلب با ترسیم تصویری سوپرمنی از جهانگیری، او را به واسطه «دلار جهانگیری» منجی اقتصاد کشور معرفی کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار