مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در چهارماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان 323 نفر بود.
کد خبر: ۷۷۲۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰ 16 August 2019

آرتین کمالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در چهارماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی 323 نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته‌ها 296 نفر بوده حدود 9 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان 257 نفر مرد و 66 نفر زن بودند.

کمالی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با 225 فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، 64 نفر در مسیرهای درون شهری، پنج نفر در جاده‌های خارج از استان و 22 نفر نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور 10 نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و 12 نفر نیز با فاصله بیش از 30 روز از زمان تصادف فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اعلام اینکه در تیرماه امسال 93 نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 92 نفر بود که یک نفر در یک‌ماه افزایش یافته است.

کمالی همچنین بیان کرد: در طی چهارماهه اول امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه‌کننده به ادارات پزشکی قانونی استان 6 هزار و 241 نفر بوده است که از این تعداد 4 هزار و 444 نفر مرد و یک‌هزار و 797 نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی 6 هزار و 280 نفر گزارش شده بود یک درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در تیرماه امسال یک‌هزار و 911 نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک‌هزار و 806 نفر بوده 105 نفر افزایش نشان می‌دهد.

کمالی خاطرنشان کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال 97 در استان 917 نفر بود که از این تعداد 173 نفر زن و 744 نفر مرد بوده است. مصدومین این حوادث نیز درسال 97 بالغ بر 18 هزار و 185 نفر گزارش شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار