امام جمعه تبریز گفت:
در سایه توجه رهبر معظم انقلاب به ارتقاء علمی، دانشمندان جوان ایرانی به فناوری های جدید و پیشرفته دست یافته اند.
کد خبر: ۷۸۹۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸ 17 October 2019

به گزارش تابناک تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار مسئولان دانشگاه علمی و کاربردی استان با تاکید بر حمایت از دستاوردهای علمی جوانان نخبه در کشور گفت: ارتقاء علمی یکی از محورهای قدرت هر کشور است و امروز دولت های مستکبر غربی با تکیه بر علوم جدید راهبرد سلطه طلبی را در اندیشه های خود پرورش میدهند.

وی با بیان اینکه حرکت علمی کشور در سال های اخیر پرشتاب بوده است، گفت: به عنوان نمونه دست یابی و پیشرفت در حوزه فناوری های صلح آمیز هسته ای از کارهای ارزشمند جوانان دانشمند ایرانی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی یکی از وظایف مجموعه های علمی و آموزشی را ارتقاء سطح علمی دانشجویان دانست و گفت: توسعه علمی کشور تنها با گسترش فضای آموزشی و امکانات آنها محقق شدنی نیست بلکه باید ارتقاء علمی راهبرد اصلی باشد.

امام جمعه تبریز در ادامه با تاکید بر پیوند اقتصاد کشور به دانشگاه ها گفت: رمز پیروزی و خودکفایی کشور ارتباط صنعت و دانشگاه است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: دانشگاه ها در تبیین و گفتمان سازی این راهبرد باید پیشقدم و از موازی کاری در این کار شدیداً اجتناب کنند.

وی سیاست زدگی را از آفت های مهم در دانشگاه برشمرد و گفت: دانشگاه باید از نظر بصیرت سیاسی در بالاترین سطح ممکن باشد اما این به معنی ورود جریانات سیاسی به این مراکز علمی نیست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: دانشجویان باید با بصیرت بالای سیاسی به اصل انتخابات توجه کنند و اجازه ورود جریانات سیاسی را به دانشگاه ها ندهند./

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار