ساکت الهامی سرمربی تراکتور گفت: فوتبال در چنین شرایطی، ارجحیت ندارد.
کد خبر: ۸۳۶۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷ 05 April 2020

به گزارش تابناک تبریز و به نقل از سایت تراکتور، ساکت الهامی در گفت‌وگویی اظهار داشت: امیدوارم مردم ایران هر چه زودتر از این فاجعه و شرایط سخت عبور کنند تا بتوانیم زندگی راحت و آرام در کنار یکدیگر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تمرینات تراکتور تا ۲۶ اسفند ماه ادامه داشت، بیان کرد: تراکتور جزو آخرین تیم‌هایی بود که تمریناتش را تعطیل کرد. ما ابتدا پنجم فروردین و سپس هفتم فروردین را برای آغاز تمریناتمان تعیین کردیم که با توجه به بیانیه‌ی ستاد مقابله با کرونا، بلیت بازیکنان به مقصد تبریز را کنسل کرده و تمرینات را استارت نزدیم.

الهامی در خصوص وضعیت کنونی تیم، مطرح کرد: مربی بدنساز تیم، برنامه‌های تمرینی را به صورت روزانه به بازیکنان اعلام می‌کند، ولی معتقدم این روش‌ها چندان مفید نیست و جنبه سرگرم کننده دارد.

وی ادامه داد: تمامی بازیکنان تراکتور به جز «اشکان دژاگه» در داخل کشور حضور دارند و دژاگه نیز در صورت تأخیر 24 ساعته، نمی‌توانست به خارج از کشور برود. بازیکنان خارجی‌مان به همراه یکی از اعضای کادرفنی در هتل، تمرینات اختصاصی انجام می‌دهند.

الهامی در خصوص ادامه مسابقات، گفت: خیلی از خانواده‌ها حتی نمی‌توانند برای عزیزان از دست رفته‌شان مراسم سوگواری برگزار کنند؛ فوتبال در چنین شرایطی در دنیا ارجحیت ندارد. فوتبال خوب و مفید است، ولی نمی‌تواند جای همه چیز را بگیرد.

وی افزود: در کشور ما حق پخش تلویزیونی، اسپانسر، بلیت فروشی و ... چندان مطرح نیست و در سایر کشورها به خاطر این موضوعات به برگزاری ادامه مسابقات پافشاری می‌کنند. ما در کشورمان به خاطر لذت بردن مردم و حضورشان در استادیوم‌ها فوتبال برگزار می‌کنیم که در صورت برگزاری بازی‌ها بدون حضور هواداران، این لذت هم از بین می‌رود.

سرمربی تراکتور با بیان اینکه تیم‌ها برای رسیدن به شرایط مسابقات به ۴۰ روز زمان نیاز دارند، تأکید کرد: هر تصمیمی که فیفا، ای اف سی و فدراسیون فوتبال بگیرند، همه تبعیت می‌کنند. اما به این موضوع باید توجه شود که فوتبال در شرایط کنونی، چه جایگاهی در دنیا دارد؟

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار