مسوول روابط عمومی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقیۀ از وزش باد شدید و گرد و خاک از بعدازظهر جمعه در استان خبر داد. گرد و خاک مهمان آذربایجان‌شرقی می‌شود/ هشدار درباره آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع
کد خبر: ۸۵۲۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶ 21 May 2020

افشین ابراهیمی امروزاظهار داشت: وزش باد شدید (‌رخداد تند باد) و گرد و خاک، ‌در برخی ساعات رگبار باران و رعد و برق از بعدازظهر جمعه ٢ خرداد تا روز سه شنبه ٦ خرداد کلیه نواحی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی با اشاره به شدت وزش باد افزود: ‌آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، ‌احتمال سقوط تابلو های تبلیغاتی و اشیاء و شکستن شاخه‌های درختان، ‌احتمال آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از تردد در کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان فرسوده خودداری کنند.

ابراهیمی ادامه داد: با توجه به این که در برخی ساعات رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود، ‌احتمال آبگرفتی معابر عمومی، ‌اصابت صاعقه و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست و توصیه می‌شود از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و حضور در ارتفاعات اجتناب شود.

مسوول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: ‌به هم استانی‌ها توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم برای جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار