کد خبر: ۸۸۰۸۲۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲ 28 July 2020

برگزاری آزمون‌های سراسری در هفته‌های پیش رو به یکی از دغدغه‌های اصلی مسوولان و داوطلبان تبدیل شده است و هر روز اخبار تازه‌ای درباره تعویق یا برگزاری و حتی لغو آن منتشر می‌شود.

به گزارش تابناک تبریز،؛ برگزاری یا لغو کنکور (کارشناسی ارشد و سراسری) همچنان بحث داغ این روزهای گرم کرونایی است و وزارت بهداشت و وزارت علوم همچنان برای رسیدن به راه حلی که هم سلامت داوطلبان تضمین شود و هم آزمون‌ها برگزار و تکلیف چند میلیون داوطلب مشخص شود، در تلاش هستند.

تا کنون برگزاری آزمون دکتری به دلیل تعداد کم داوطلبان قطعی شده و به زودی برگزار خواهد شد.

اما آزمون سراسری و کارشناسی ارشد همچنان محل اختلاف است. وزارت علوم از یک سو معتقد است کنکور به هر قیمتی باید برگزار شود و امکان لغو آن و برگزیدن راههای دیگر برای پذیرش دانشجو، اجرایی نیست. از سوی دیگر وزارت بهداشت نیز بر حفظ سلامت داوطلبان تاکید دارد.

مسوولان وزارت بهداشت معتقدند اگر وزارت علوم توان تضمین سلامت داوطلبان را ندارند، هر دو آزمون ارشد و سراسری باید به طور کامل لغو شود و راههای جایگزین کنکور در دستورکار قرار بگیرد.

همچنین آنطور که پیگیری‌ها نشان می‌دهد، مقامات وزارت بهداشت از جمله شخص وزیر نیز نسبت به برگزاری کنکور در شرایط فعلی و با رعایت کامل پروتکل‌ها و تضمین سلامت همه داوطلبان، خوشبین نیستند و این هشدار داده شده است که اگر در آزمون دکتری، پروتکل‌ها رعایت نشود و یا داوطلبان پس از آزمون دچار ابتلا بشوند، ستاد ملی کرونا قاطعانه به موضوع آزمون‌ها ورود کرده و اجازه برگزاری را نخواهد داد.

باید دید ‌آیا وزارت علوم و سازمان سنجش توان تضمین سلامت و جان داوطلبان و همچنین برگزاری بدون مشکل آزمون دکتری را دارند؟

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین