نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه تقویت روحیه همکاری کلید نجات کشور است،گفت: گلایه های به حق مردم از مشکلات اقتصادی باید علاج عاجل داشته باشد و نباید در نتیجه بی توجهی‌ها و بی‌برنامه‌گی‌ها روز به روز به این مشکلات افزوده شود.
کد خبر: ۸۹۷۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱ 10 September 2020

به گزارش تابناک تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امروز به مناسبت هفته تعاون در دیدار جمعی از تعاونگران برتر استان با بیان اینکه مردم زیر فشار مشکلات اقتصادی بسیاری هستند، گفت: با روحیه تعاون، همکاری و با تکیه بر الزامات اقتصاد مقاومتی می توانیم از شرایط موجود اقتصادی که مردم در تنگنا را قرار داده است، عبور کنیم.

امام جمعه تبریز گشایش اقتصادی مطرح شده از سوی دولت را مورد اشاره قرار داد، گفت: قیمت کالاهای اساسی و ضروری مردم و همچنین خودرو هر روز افسار گسیخته افزایش پیدا میکند و مردم زیر فشار مشکلات معیشتی بسیاری هستند که این مهم نیازمند توجه جدی مسئولان کشور است.

وی با تاکید بر اینکه تقویت روحیه همکاری کلید نجات کشور است، اظهار داشت: گلایه های به حق مردم از مشکلات اقتصادی باید علاج عاجل داشته باشد و نباید در نتیجه بی توجهی‌ها  و بی‌برنامه‌گی‌ها روز به روز به این مشکلات افزوده شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با بیان اینکه تعاون یک ضرورت اجتماعی است، گفت: انسان ها به تنهایی قادر به شکوفایی استعدادهای خود نیستند و اگر هم باشند مستلزم هزینه های گزاف است از این رو باید با اهتمام به کار گروهی، تعاون و همیاری استعدادها شکوفا و فعالیت ها اثربخش شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در نظام اسلامی تعاونی‌ها از جایگاه بالایی برخوردارند که بعد از انقلاب هم برکات زیادی به جامعه داشته است اما در حال حاضر به دلیل کمرنگ بودن برخی از فعالیت‌ها نیازمندیم که تشکل‌های تعاونی تقویت شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه تعاون ریشه در فرهنگ ما دارد، گفت: به کمک همدیگر و همکاری هم میتوانیم پروژه های عام المنفه که در گذشته هم در جامعه اجرا می‌شد، به انجام برسانیم تا آحاد مردم از برکات ارزشمند آن بهره مند شوند.

در ابتدای این دیدار مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با ارائه گزارشی از فعالیت های تعاونی استان گفت: آذربایجان شرقی 4.5 درصد تعاونی های کشور را به خود اختصاص داده است که با فعالیت در 13 گرایش، برای 78 هزار و 700 نفر شغل ایجاد کرده‌اند.

فتحی افزود: تعاونی ها 3 میلیون نفر عضو دارد که 75 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار