گرچه ترامپ نسبت به نخستین مناظره ویرانگرش با بایدن عملکردی آرام تر داشت، اما باز هم سخنانش پُر از دروغ و حملات گاه به گاه فردی بود. بازتاب آخرین مناظره انتخاباتی این دو را در رسانه های آمریکایی بخوانید.
کد خبر: ۹۱۱۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲ 23 October 2020

ای بی سی: نبرد بر سر کووید-19، تغییرات آب و هوا و نژادپرستی 

ترامپ و بایدن در حالی بر سر کووید و نژاد پرستی جنگیدند که با یکدیگر اتهامات فساد رد و بدل کردند. درباره کرونا، آقای بایدن، قرنطینه بیشتر را منتفی ندانست اما ترامپ اصرار داشت که "زمان بازگشایی آمریکا است."
آقای ترامپ به ادعای "ثابت نشده" مبنی بر سوء استفاده بایدن از موقعیت خود برای منافع تجاری فرزندش اشاره کرد. در حالی که بایدن مساله "مبهم" مالیات های ترامپ را مطرح کرد.


ای بی سی نیوز: ترامپ و بایدن بر سرکووید-19، بیمه خدمات درمانی و مسایل نژادی جنگیدند
ترامپ و بایدن در دانشگاه "بلمونت" در شهر "ناشویل" (مرکز ایالت تنسی) مقابل هم قرار گرفتند تا برای جلب نظر ده ها میلیون رای دهنده آمریکایی ها در سوم نوامبر، از آخرین فرصت مناظراتی استفاده کنند.
ترامپ که در نظرسنجی های سراسری از بایدن عقب تر است و در تعداد زیادی از ایالت های عرصه نبرد نیز رقابت ها را در نظرسنجی ها به حریف واگذار کرده است، باید از خود دفاع می کرد. بایدن نیز می بایست پس از روز انتخابات، موقعیت خود را تحکیم و از مرتکب شدن اشتباهات بزرگ در مناظره خودداری می کرد.
دو رقیب درباره کرونا، مسایل بهداشت و درمان و اختلافات نژادی در آمریکا با هم درگیر شدند.


نیویورک تایمز: ترامپ و بایدن دیدگاه هایی کاملا متفاوت از آمریکا، ارائه کردند
ترامپ و بایدن قضاوت هایی کاملا مختلف درباره کرونا ارائه کردند، و درباره مسایلی مانند اقتصاد، نظام خدمات درمانی، مقابله با تغییرات آب و هوا و نیز شکل دهی دوباره به سیاست مهاجرت، دیدگاه های کاملا متضاد عرضه کردند.
فضای مناظره دیشب خویشتن دارانه تر از نخستین رویارویی ترامپ-بایدن در ماه گذشته بود که در آن، رئیس جمهور در بیشترین وقت مناظره یک ساعت و نیمی، سخنان رقیب انتخاباتی خود را قطع می کرد.
رئیس جمهور برخلاف آن چه که شواهد نشان می دهد، مدعی بود کرونا در حال نابودی است، در صورتی که بایدن خواستار اقدام شدیدتر فدرال در مقابله با "زمستان سیاه" پیش رو بود.
ترامپ رقیب خود را "مرد حرف و نه عمل" توصیف می کرد و از این فرصت برای ایراد اتهامات "بی اساس" مالی به خانواده بایدن استفاده می کرد.
بایدن نیز از اقای ترامپ به عنوان فردی اختلاف برانگیز و غیراخلاقی یاد کرد که با هدر دادن منابع فدرال، بحرانی از سیستم خدمات درمانی ویران ایجاد کرده است.

گاردین: بایدن عملکرد ترامپ را در مقابله با کرونا به باد انتقاد گرفت
نامزد دمکرات ها در آخرین مناظره انتخاباتی ، به عملکرد دونالد ترامپ در خصوص بحران همه گیر کرونا تاخت؛ رئیس جمهور تلاش می کرد که در نظرسنجی ها از رقیبش عقب تر است، تلاش می کرد رقابت های انتخاباتی را از نقطه صفر شروع کند.
مناظره نسبتا آرام شروع شد، و دو طرف در پایان ملت آمریکا را مخاطب قرار دادند ، آن هم در فضایی که کرونا بیش از 220 هزار آمریکایی را کشته و میلیون ها نفر دیگر از جمله شخص رئیس جمهور را آلوده کرده است.
ترامپ در حالی که برای دفاع از عملکرد خود در مقابله با کرونا فرصتی نداشت، شدت این بیماری را چندان جدی نگرفت و گفت "کرونا نابود خواهد شد. ما نمی توانیم کشور را بسته نگه داریم. این کشوری بزرگ با اقتصادی بزرگ است..."


فاکس نیوز: ترامپ و بایدن درباره "هانتر بایدن" و مسایل تجاری جنگیدند
رئیس جمهور ترامپ و جو بایدن در آخرین مناظره خود درباره مخمصه های مالی خارجی با یکدیگر مجادله کردند.
در بخشی از مناظره، ترامپ به بایدن گفت "شما بابت معاملات پیشن هانتر بایدن، فرزند خود، به مردم آمریکا یک توضیح بدهکار هستید. معاملاتی که هنگام حضور تان در دولت به عنوان معاون رئیس جمهور صورت گرفت..." بایدن هم همچنان هرگونه اقدام غیراخلاقی را در این خصوص تکذیب می کرد.
دو رقیب همچنین درباره مسایل فراوان جنگیدند، از مسایل نژادی، حداقل حقوق کارکنان، تغییرات آب و هوا و بحران همه گیر کرونا.


لوس آنجلس تایمز: دو طرف در صحنه مناظره کاری نکردند
اگر شما یکی از دست کم 49 میلیون آمریکایی هستید که تا این لحظه در انتخابات زودهنگام رای داده اند، نگران نباشید. گرچه بایدن و ترامپ نسبت به مناظره نخست عملکردی بهتر ارائه کردند، اما دو نفر در صحنه مناظره کاری نکردند که ظاهرا تاثیر زیادی بر نظر رای دهندگان داشته باشد. البته ترامپ لحن خود را نسبت به مناظره نخست آرام تر کرده بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار