نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: فاصله گرفتن برخی از سیاسیون از مبانی و اصول انقلاب، حرکت خزنده انقلاب زدایی در کشور و حذف چهره های انقلابی و سیل حرکت ارتجاعی که در دولت ها بوجود آمده نیاز به تقویت فرهنگ بسیج در جامعه را دو چندان کرده است.
کد خبر: ۹۱۷۹۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲ 20 November 2020

به گزارش تابناک تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم به مناسبت هفته بسیج در دیدار فرماندهان، کارکنان و بسیجیان سپاه عاشورا با اشاره به تشکیل هسته های مقاومت در جهان اظهار داشت: شرایط و تحولات داخلی و تحولات بین المللی باعث شده است بیش از پیش به مؤلفه ها و مبانی بسیج و فرهنگ آن تکیه کنیم و تثبیت اقتدار حزب الله لبنان نشان از جهانی شدن فرهنگ بسیج است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه بیداری اسلامی در منطقه در سایه فرهنگ انقلاب و فرهنگ بسیج بوده است، گفت: خدامحوری، ولایت مداری، حق گویی، تکلیف گرایی، عقل گرایی، شناخت همه جانبه دشمن و جبهه شناسی از جمله مؤلفه های اندیشه بسیج بوده که در عرصه های مختلف در داخل و خارج کشور به منصه ظهور رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تکیه بر این مؤلفه ها و اندیشه ها را ضروری خواند و گفت: فاصله گرفتن برخی از سیاسیون از مبانی و اصول انقلاب، حرکت خزنده انقلاب زدایی در کشور و حذف چهره های انقلابی و سیل حرکت ارتجاعی که در دولت ها بوجود آمده نیاز به تقویت فرهنگ بسیج در جامعه را دو چندان کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی عامل موفقیت بسیج را وجود اندیشه هایی مانند مردمی بودن و وابسته نبودن به جریانی خاص دانست و ادامه داد: بسیج با بصیرت بالا و در مواقع حساس و بحرانی در میدان حضور دارد که دیگر سازمان های مشابه این اندیشه ها یا نیست و یا اگر هم هست کمرنگ دیده می شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه بسیج لحظه شناس است، گفت: اخلاص در عمل، تکلیف گرایی، ولایت مداری، دغدغه مندی و مسئولیت پذیری، امنیت بخشی و نشاط آفرینی از ویژگی ها بسیج به حساب می آید که باعث شده در عرصه های اجتماعی توانسته کارکردهای مختلفی را از این فرهنگ در جامعه تعریف کند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: هیچ تشکلاتی در هیچ جامعه ای به گستردگی بسیج وجود ندارد که عامل انسجام، وحدت و صمیمیت شده و امام راحل و رهبر انقلاب در برهه های مختلف به آن توجه ویژه ای داشته اند.

در ابتدای این دیدار سردار عباسقلی زاده جانشین سپاه عاشورا از برنامه های هفته بسیج در سطح استان گزارش داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار