مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی ارتفاع برف در دامنه‌های سهند را نیم متر و سونگون 60 سانتی‌متر اعلام کرد.
کد خبر: ۹۳۳۸۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱ 21 January 2021

اروجعلی علیزاده امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: به دنبال بارش سنگین برف در استان و وجود کولاک شدید از زمان بارش راه 230 روستا مسدود شد که فعلا این رقم به 100 روستا کاهش یافته است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود با تلاش اکیپ‌های اعزامی به مسیرهای یاد شده تا پایان شب شاهد بازگشایی تمام جاده‌های روستایی باشیم.

علیزاده راههای روستایی مسدود شد را به صورت پراکنده در سطح آذربایجان شرقی اعلام کرد و گفت: روستاهایی که راه‌های آنها مسدود شده مربوط به شهرستان‌های هشترود، سراب، بستان آباد، اهر و ورزقان است.

وی در پاسخ به وضعیت کل جاده‌های استان اظهار داشت: با تلاش اکیپ‌های راهداری و باتوجه به اقدامات صورت گرفته از حین بارش تمامی جاده‌های اصلی و فرعی استان باز بوده و تردد در آنها امکان‌پذیر است.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل جاده‌ای در عین حال با یادآوری وضعیت کولاکی موجود در جاده‌ها از شهروندان خواست از ترددهای غیر ضروری خودداری کرده و در صورت وجود ضرورت برای ترددهای جاده‌ها حتما با تجهیزات کامل از جمله زنجیر چرخ، لباس گرم و ... اقدام به سفرهای بین شهری کنند.

وی از وجود کولاک شدید و ادامه‌دار در گردنه‌ها از جمله در گردنه‌های آتاجان و نصیرآباد در آزاد راه،​ گویجبل و سامبران در اهر و شیبلی خبر داد.

علیزاده بیشترین ارتفاع بارش طی ساعات گذشته و بارش‌های صورت گرفته را مربوط به دامنه‌های سهند با بیش از نیم متر عنوان و اضافه کرد: در اهر و ورزقان شاهد بارش 35 سانتیمتری بودیم.

وی پیش بینی کرد که حجم بارش در ارتفاعات سونگون شاید بیش از 60 سانتیمتر باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی بار دیگر به شماره گویای 141 حوزه مدیریتش تاکید کرد و به هموطنان گفت این شماره 24 ساعته همراه مسافران در جاده‌ها در تمام موارد است.

ا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار