رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: با کنترل و ارائه برنامه‌های به روز می‌توان به جای بستن درب صنایع فرصتی ایجاد کرد تا در کنار رفع مشکلات زیست‌محیطی بسترهای افزایش تولید فراهم شود.
کد خبر: ۹۹۳۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲ 14 September 2021

به گزارش تابناک تبریز، موسی خلیل‌اللهی در نشست بررسی مشکلات زیست‌محیطی پتروشیمی تبریز با بیان اینکه در بحث حفاظت از محیط زیست به عنوان حقوق عامه بر اساس قانون اساسی تکالیفی برای دستگاه قضایی تعیین شده است، اظهار داشت: همه ما در مقابل محیط زیست و حفاظت از آن وظیفه داریم 

 

وی افزود: صنایع بزرگی همچون پتروشیمی در کنار دیگر واحدهای تولیدی در بحث تولید ملی، تامین نیازهای داخلی، صادرات و اشتغال نقش بسیار مهمی ایفا میکنند.

 

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: بخشی از صنایع با موضوعات زیست‌محیطی مرتبط هستند و نمی‌توان گفت، واحد تولیدی قطعا مشکل زیست‌محیطی ندارد، اما هر چقدر این مشکلات به حداقل برسد می‌تواند در تامین سلامت شهروندان نقش ایفا کند.

 

وی بیان داشت: طی چند سال اخیر با توجه به تجربیات موفق، ثابت شده که می‌توان به جای بستن درب صنایع فرصتی ایجاد کرد تا در کنار رفع مشکلات زیست‌محیطی بسترهای افزایش تولید نیز فراهم شود.

 

خلیل‌اللهی ادامه داد: در گذشته با توجه به گلایه شهروندان ساکن در اطراف این مجموعه بزرگ، برخی اصرار بر پلمب داشتند اما پلمب و تعطیلی چاره کار نیست در حالی که با کنترل و ارائه برنامه‌های به روز مشکلات حل می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: صنایع بزرگ می‌توانند در آبادی استان و اشتغال جوانان نقش بزرگی ایفا کنند، امروز در استان الگوی خوبی برای مدیریت صنایع آلاینده طراحی شده که موفق بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار