تعداد مبتلایان به کرونا در استان به ۸۱۳ نفر رسید/مردم در خانه بمانند

به گزارش تابناک تبریز، سیدجمال‌الدین حسینی‌اقدم، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی زنده خبری با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: امروز در ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه تست ۵۷ مورد مثبت اعلام شد.

وی با بیان اینکه ۸۱۳ نفر تعداد کل مبتلایان به کرونا در استان است، گفت: در مقایسه با روزهای قبلی می‌توان این روند رشدی را دید که در صورت عدم رعایت با افزایش سریع‌تر روبرو خواهیم بود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مردم به شعار در خانه بمانیم توجه جدی گرفته و شوخی نگیرند.

وی متذکر شد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است، از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

ویروس کووید ۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه به‌دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.