امام جمعه موقت تبریز:

مشارکت حداکثری در انتخابات، ویژگی انقلاب اسلامی

امام جمعه موقت تبریز شرکت حداکثری مردم را در انتخابات به علت مردمی بودن انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت دانست.
کد خبر: ۱۱۷۴۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۹ 03 July 2024

به گزارش تابناک آذربایجان شرقی، حجت الاسلام احمد مطهری در مراسم تجلیل از قضات و کارمندان نمونه دادگستری استان گفت: امروز وظیفه همه ما این است که با ایجاد شور و شوق و ترغیب اطرافیان به حضور پرشور در انتخابات، نقش خود را ایفا کنیم. وی با اشاره به حساسیت‌های فعالیت در دادگستری ها اظهار کرد: تقویت عزت نفس و توجه به مسایل معنوی برای برون رفت از مسایل حاشیه‌ای در بین کارکنان این مجموعه ضروری است.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: ماهیت ماموریت خاص دستگاه قضائی، این مجموعه را مستعد بروز برخی صفات منفی کرده است و به این خاطر در تعالیم الهی و اسلامی موضوع قضاوت بسیار مورد توجه قرار دارد.
وی اظهار کرد: به جهت وجود زمینه‌های بروز نکات منفی، کارکنان مجموعه دادگستری به خصوص قضات نیازمند توجه به مسائل اخلاقی و خودسازی برای تقویت هرچه بیشتر عزت نفس خود هستند.

حجت الاسلام مطهری اصل حکم به عدل را از اهم ثواب‌های مدنظر خداوند عنوان و اضافه کرد: نعمت عقل و شعور امتیازی است که خداوند صرفا" به انسان عطا فرموده است و انسان با تمام رسولان الهی، عناد، دشمنی و لجاجت داشته است و به همین دلیل خدا در قرآن به غیر از انسان از هیچ موجودی گلایه نکرده است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این مراسم از رضایتمندی مراجعان دادگستری استان به میزان بیش از ۷۰ درصد خبر داد و گفت: کارکنان قضایی، اداری و دادگستری و سازمان‌های تابعه علیرغم تمامی مشکلات، با مجاهدت و ایثارگونه تلاش کرده و ذره‌ای کوتاهی نداشته اند.

موسی خلیل اللهی افزود: بر اساس ارزیابی سامانه نظرسنجی قوه قضائیه میزان رضایتمندی مراجعین به دادگستری آذربایجان شرقی بیش از ۷۰ درصد است و مردم از نحوه برخورد و رسیدگی به امور خود اظهار رضایت کرده‌اند و این مهم علیرغم ماهیت ماموریت مجموعه قابل توجه و حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: مسئولیت شرعی، قانونی و انتظامی قضاوت برعهده قضات است اما نقش کارکنان اداری به عنوان پشتیبان و مکمل ماموریت قضا، نیز بسیار مهم و تعیین کننده است.

خلیل اللهی با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری، یادآور شد: بدون تردید کارکنان مجموعه در لبیک به منویات مقام رهبری با ترغیب و تشویق خانواده و اطرافیان در این خصوص به نقش خود جامه عمل می‌پوشانند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار