عبور از رود ارس با اولین اتوبوس آفرود ایران

بازدید نماینده ویژه رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد از نوار مرزی ارس؛ مجوز اجرای جزیره گردشگری منطقه آزاد ارس صادر شد/ عبور از رود ارس با اولین اتوبوس آفرود ایران
کد خبر: ۱۱۶۶۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴ 06 March 2024

به گزارش تابناک بنقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، نماینده ویژه رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سفر یک روزه به منطقه آزاد ارس با هدف بازدید از پروژه‌های گردشگری، صبح چهارشنبه در نوار مرزی ارس و محل اجرای جزیره گردشگری این منطقه حضور یافت.

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، در جریان این بازدید عنوان کرد: مجوز اجرای پروژه جزیره گردشگری در رود ارس پس از پیگیری‌های مجدانه و با همراهی مثبت دستگاه‌های متولی از کمیته رودخانه‌های مرزی اخذ شد.‌

وی افزود: این جزیره با وسعت تقریبی ۱۶.۵ هکتار و برآورد اولیه هزینه ۲۵۰ میلیارد ریالی در دل رودخانه ارس و نقطه صفر مرزی به اجرا درمی‌آید.

گفتنی است؛ برکه آب تنی کودکان، اسکوتر زیردریایی، مسیر پیاده‌راه شنی، ساختمان چایخانه، فودکورت، سکوهای سنگی و نیمکت‌های استقرار گردشگران، رستوران غذاهای دریایی، دو دستگاه پل ارتباطی، اسکله قایق موتوری و جت اسکی، اسکله ماهیگیری و ... بخش‌های مختلف این جزیره را در طرح اولیه جهت تفریح گردشگران تشکیل می‌دهند.

در جریان این بازدید، از اولین اتوبوس آفرود کشور ساخت شرکت برلیانس ارس رونمایی و حضار به‌وسیله آن از رود ارس به‌سمت جزیره گردشگری عبور کردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار