فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌شرقی از کشف و انهدام پنج باند قاچاق سلاح و مهمات در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۰۲۱۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰ 10 October 2021

سردارحسین عبدی امروز در گفت‌وگویی اظهار داشت: در نیمه نخست امسال پنج باند سلاح و مهمات در استان آذربایجان‌‌شرقی کشف و انهدام شد که در این زمینه نسبت به سال گذشته هفت درصد افزایش نشان می‌‌دهد.

وی با بیان اینکه رتبه استان در سرقت مسلحانه ۵۰ درصد کمتر از میانگین کشوری و در حد صفر است، گفت: میزان وقوع سرقت به عنف هفت درصد، راهزنی، آدم‌ربایی و تجمع غیرقانونی ۱۴ درصد، وقوع شرارت ۱۰ درصد و جعل ۱۵ درصد کمتر از میانگین کشوری است.

جان باختن ۴۲۷ نفر در تصادفات

سردار عبدی از کاهش ۲۲ درصدی تصادفات فوتی و جرحی در استان خبر داد و متذکر شد: در ۶ ماهه امسال ۴۲۷ نفر به دلیل تصادفات رانندگی در استان جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش یافته و هشت هزار و ۴۳۷ نفر نیز مصدوم شدند که ۴ درصد کاهش یافته است.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌شرقی از کشف ۸۹ درصدی کلاهبرداری‌ها در استان خبر داد و افزود: در این زمینه ۲ هزار و ۳۰۲ پرونده تشکیل شده و میزان وقوع کلاهبرداری در استان ۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

کنترل مرزها به صورت اوپتیکی

وی با بیان اینکه چندین سال است که هوشمندسازی پلیس آغاز شده است، تصریح کرد: در سال‌های اخیر هوشمندسازی و تجهیز پلیس سرعت یافته است، چراکه دیگر به شکل سنتی نمی‌توان پیشگیری و کشف جرائم را عملیاتی کرد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی با سامانه‌های موجود با ۳۶ میلیون راننده ارتباط دارد، یادآور شد: کنترل مرزها به صورت اوپتیکی صورت می‌گیرد و مرزهای ما از امن‌ترین مرزهاست که دستاورد هوشمندسازی نیروی انتظامی است.

کشف ۴.۴ تن انواع موادمخدر با ۳۲۸۷ قاچاقچی و توزیع‌کننده

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از کشف ۴ تُن و ۴۷۹ کیلوگرم انواع موادمخدر در نیمه نخست امسال در استان خبر داد.

عبدی اظهار داشت: در سال‌جاری ۴ تُن و ۴۷۹کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف و تعداد ۳ هزار و۲۸۷ قاچاقچی و توزیع‌کننده موادمخدر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است.فارس

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار