لایحه شهرداری در خصوص اعمال مهلت تا آخر سال به شرکت تعاونی جهاد کشاورزی جهت تسویه مانده بدهی، تصویب شد.
کد خبر: ۱۰۸۸۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۸ 22 January 2023

به گزارش تابناک تبریز، لایحه شهرداری تبریز مبنی بر صدور مجوز با فرجه یک ماه برای تسویه مانده بدهی تعاونی مسکن شماره ۳ جهاد کشاورزی استان در راستای توافق نمه ای فی ما بین شهرداری  منطقه ۵ و شرکت تعاونی مسکن شماره ۳ جهاد کشاورزی استان در یکصد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز بررسی و به تصویب رسید.

 یعقوب هوشیار شهردار تبریز امروز در یکصد و هفتمین جلسه علنی در این خصوص توضیح داد: همانطور که مستحصرید برای درخواست شرکت تعاونی مبنی بر اعمال فرجه یک ماه برای تسویه بدهی مانده ،عملیات عمرانی شرکت را متوقف کردیم. 

وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: این تعاونی خواستار مهلت یکساله بودند که ما گفتیم امکان ندارند و نهایتا یک ماه می‌توانیم مهلت دهیم، اکثر اعضای این تعاونی ایثارگران هستند.

شهردار تبریز یادآور شد: ۲۳ درصد این محل سهم شهرداری است که پنجاه درصد آن را داده اند، ما یک ماه فرصت می‌دهیم که اینها تسویه حساب کنند در غیر این صورت در سال آینده با نرخ جدید محاسبه خواهد شد.

علی نوای باغبان، نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز هم در این خصوص اظهار کرد: این پرونده در سال  ۹۳در ماده پنج تعیین تکلیف شده و زمین آن در اختیار شرکت تعاونی جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

وی در ادامه سخنانش بیان کرد: این محل حدودا ۱۵۶ هزار مترمربع بود که اکنون برخی به اتوبان و برخی به فصای سبز تبدیل شده است و نهایتا ۱۰۰ هزار مترمربع باقی مانده است، در نهایت طبق توافق نامه بین شهرداری و شرکت تعاونی  جهاد کشاورزی که بر اساس آن، ۶۵ هزار مترمربع تبدیل به مسکونی شده، از این ۶۵ هزار مترمربع ۲۳ درصدش به شهرداری تعلق داده شده است.

نائب رییس شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: همینطور از ۱۵ هزار مترمربع تجاری  ۲۳ درصد به شهرداری اختصاص می‌یابد، در سال ۹۹ هم مطابق قرارداد مقرر گردیده بود که سهم شهرداری تبدیل به معادل ریالی شده و در وجه شهرداری پرداخت شود.

نوای باغبان با بیان اینکه در قرارداد شش ماه فرصت پرداخت این مبلغ عنوان شده است، ادامه داد: در سال  ۱۴۰۰ موضوع در  شورای شهر مطرح شده و آنجا فرصت شش ماهه می‌دهند که سهم شهرداری از ۲۳ درصد تجاری به ۸۳ درصد تغییر یابد، ولی بعدها شرکت تعاونی بر علیه این مصوبه ادعاهایی مطرح کرده است. 

وی با بیان اینکه در دادگاه بدوی تجدید نظر و دیوان حق را به شهرداری داده‌اند، گفت: در مرداد ۱۴۰۱، ۳۱۷ میلیارد تومان مطالبه شهرداری از تعاونی است، تعاونی ۱۲۳ میلیارد تومان پرداخت کرده و ۱۹۷ میلیارد تومان باقی مانده است. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار