روحانی بدنبال رفع سو تفاهم یا اخذ رای در مسکو؟
ولادیمر شازین، مدیر موسسه مطالعات خاورمیانه در روسیه عنوان کرد که قرار است در سفر فردا دوشنبه رئیس جمهور ایران به روسیه 10 قرارداد در زمینه های تجاری و اقتصادی به امضا برسد. سوریه نیز از جمله موضوعات مهمی است که قرار است در این سفر به آن پرداخته شود.
رصد‌خانه «تابناک»؛ ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند: «احمدی نژاد اصولگرا است؟»، «عیدی آیت‌الله مکارم به شهردار قم»، «هدف آیپک از تهدید ایران به روایت شریعتمداری»، «گاف ۱۰۰ هزار نسخه‌ای در تهران!»... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پوتین بعد از دیدار با روحانی گفت: ایران و روسیه درباره فروش هواپیما سوخو به ایران و لغو ویزای سفر اتباع دو کشور مذاکره کردند.
به گزارش فارس، پیش‌نویس بیانیه پایانی نشست سالانه سران عرب که فردا چهارشنبه در اردن برگزار می‌شود، همانند سال‌های گذشته بخشی قابل توجه از آن علیه ایران است.
جنگ مخفی دولت و شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان؛
در هر حال یک جنگ مخفی بین اصلاح طلبان و اعتدالیون دولتمرد در حال انجام است، چراکه دولتمردان نمی خواهند تن به بازی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو بدهند از همین رو تلاش دارند اگرهم کاندیدای آلترناتیو وارد عرصه انتخابات شد، فردی باشد که دولتمرد و اعتدالگرا محسوب می شود. در طرف مقابل هم شورای عالی برای نشان دادن نقش خود(اصلاح طلبان)، ادامه راه دولت روحانی و حضور افراد این طیف در دولت و تاثیرگذاری سیاسی بنا را بر معرفی کاندیدای آلترناتیو با آرم و مارک اصلاح طلبی دارد.
دیدار مهم روحانی با پوتین و آینده روابط ایران و روسیه
حسن روحانی، دیروز در راس یک هیات اقتصادی، نفتی و سیاسی راهی مسکو شد تا با مقام‌های بلندپایه روس ازجمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری، درباره تقویت مناسبات دوجانبه و بین‌المللی گفتگو کند. سفر روحانی بنا به دعوت پوتین همتای روس خود انجام می‌گیرد.
صفحه  از ۵۴۳